Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Poradnik
  2. Zobacz, jak zadbać o stan klocków hamulcowych w Twoim samochodzie. Dzięki temu dłużej zachowają pełnię możliwości
Dominika Pyć, 28.01.2020 10:35:33

Zobacz, jak zadbać o stan klocków hamulcowych w Twoim samochodzie. Dzięki temu dłużej zachowają pełnię możliwości

Części samochodowe wpływające bezpośrednio na bezpieczeństwo muszą utrzymywać maksimum sprawności. Niewątpliwie układ hamulcowy należy do kluczowych elementów, które dają kierowcy pełną kontrolę nad pojazdem. W firmie Auto Craft dokładnie wiemy, jak postępować z newralgicznymi podzespołami, aby te zapewniały optymalne osiągi przez najdłuższy możliwy czas Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek na temat montażu klocków hamulcowych oraz samego hamowania.

Po montażu przeprowadź proste układanie hamulców. Uważaj również na zbyt wysokie temperatury

Nie ma jednej, uniwersalnie ustalonej częstotliwości wymiany klocków. Wiele zależy od stylu jazdy kierowcy, specyfikacji modelu samochodu, a także warunków eksploatacji. Tylko okładzina o określonej grubości zapewnia odpowiednie funkcjonowanie układu hamulcowego. Niektóre auta posiadają też specjalne, elektroniczne czujniki, które sygnalizują zbyt niski poziom materiału ciernego. Sklep autocraft24.pl posiada w swoim asortymencie wszelkie części samochodowe, które odpowiadają za układ hamulcowy oraz dodatkowe akcesoria do niego.

Bezpośrednio po założeniu zacisków nie należy hamować zbyt ostro. Trzeba pozwolić na dopasowanie się klocków do tarcz. Zwykle wystarczy kilkukrotnie zredukować prędkość z 50 do 15 km/h, aby powierzchnie tych części samochodowych odpowiednio się do siebie dotarły. Warto pamiętać też o temperaturze pracy – hamulce momentalnie rozgrzewają się nawet do kilkuset stopni Celsjusza. Jednak gwałtowne schłodzenie wodą (np. wjeżdżając w kałużę) jedynie przyczynia się do zmniejszających żywotność podzespołów odkształceń. Zalecamy, aby układ hamulcowy wspomagać tzw. hamowaniem silnikiem. Zwłaszcza na krętych, górskich trasach.

Klocki hamulcowe oraz pozostałe części samochodowe kupuj wyłącznie od sprawdzonych dostawców

W sklepie motoryzacyjnym autocraft24.pl przywiązujemy wyjątkowo dużą wagę do jakości dostępnych podzespołów i akcesoriów. Dlatego też współpracujemy jedynie z najbardziej renomowanymi firmami z branży motoryzacyjnej. Osoby zamawiające u nas klocki hamulcowe mają pewność, że dostają produkt spełniający najbardziej wyśrubowane standardy. Na dodatek markowe części samochodowe kosztują u nas naprawdę niewiele. Firma Auto Craft udowadnia, że można zaoferować wyposażenie z górnej półki po atrakcyjnych cenach. Na naszej stronie internetowej uruchomiliśmy intuicyjną, bardzo prostą wyszukiwarkę, która pozwoli szybko znaleźć poszukiwany sprzęt, pasujący do określonego modelu samochodu. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.