Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Poradnik
  2. Uważasz Volkswagena Passata za wzorcowy przykład bezawaryjności? Motoryzacyjni eksperci mają na ten temat nieco inne zdanie
Dominika Pyć, 25.11.2019 09:15:04

Uważasz Volkswagena Passata za wzorcowy przykład bezawaryjności? Motoryzacyjni eksperci mają na ten temat nieco inne zdanie

Niemiecka marka przez długie dekady stworzyła wizerunek auta solidnego i niezawodnego. Jednak w ostatnich latach inżynierowie zza Odry zaliczali kolejne, spektakularne wpadki. Często można spotkać się z opiniami kierowców, według których produkowana w latach 1996-2005 linia modeli B5 była szczytowym osiągnięciem koncernu. Jednak nawet najbardziej udane konstrukcje potrzebują części zamiennych, które zużywają się wraz z przebiegiem – odpowiedzią na te potrzeby jest stale rozbudowywana oferta sklepu AutoCraft24.pl!

Volkswagen Passat B5 przez lata utrzymywał się w ścisłej czołówce najpopularniejszych samochodów używanych

Spokojnie można zaryzykować opinię, iż te niemieckie samochody dorobiły się w Polsce miana kultowych. Komfortowe, dostępne w bardzo bogato wyposażonych wersjach, zaprojektowane z wysoką dbałością o estetykę, wreszcie budowane z użyciem wysokiej jakości podzespołów. Jednak również popularna B5 ma swoje wady, ujawniające się zwłaszcza w starszych, nieco już wysłużonych egzemplarzach. Z naszych danych wynika, że użytkownicy tych Passatów często zainteresowani są nowymi napędami paska klinowego. Jeżeli stwierdzisz, ze w Twoim Volkswagenie do typowych odgłosów pracy silnika dołączył się wyraźny pisk – zacznij szukać odpowiednich części w asortymencie AutoCraft24.pl. Kiedy mechanik potwierdzi diagnozę, będziesz mieć już nowe podzespoły pod ręką i naprawa pójdzie sprawniej, a do tego taniej. Innymi elementami, które mogą w Passatach B5 zawodzić, są przede wszystkim błotniki podatne na korozję, wahacze zawieszenia, mocowania deski rozdzielczej, uszczelki pod przednimi wycieraczkami oraz osłony przegubów na półosiach napędowych.

Potrzebujesz wymienić klocki hamulcowe, pasek klinowy albo wahacze w Passacie? Części zamówisz u nas!

Powyższa wiedza z pewnością pomoże Ci w prawidłowym rozpoznaniu i rozwiązaniu ewentualnych problemów z samochodem. Co do pozostałych części, zwykle zużywają się w standardowym dla Volkswagenów tempie. Jeśli przykładowo chodzi o klocki hamulcowe Passat B5 nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych modeli czy marek. Nie licząc może faktu, że w sklepie AutoCraft24.pl dysponujemy wyjątkowo dużym wyborem podzespołów wysokiej jakości. W zależności od wariantu samochodu, mamy od ok. 15 do ponad 90 pasujących do niego produktów – i te liczby będą stale rosnąć! Po prostu skorzystaj z prostej wyszukiwarki naszego e-sklepu lub skontaktuj się z obsługą klienta. Razem znajdziemy rozwiązanie optymalne zarówno dla Twojego auta, jak również portfela. Będą Państwo zadowoleni!