Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Poradnik
  2. Twoje auto potrzebuje małej naprawy? Sprawdź, czy oryginalne części mają godne zamienniki
Dominika Pyć, 17.01.2020 09:15:37

Twoje auto potrzebuje małej naprawy? Sprawdź, czy oryginalne części mają godne zamienniki

Wypadki chodzą po ludziach, a w naszych samochodach zdarzają się mniej lub bardziej poważne usterki. Takie zdarzenia wiążą się z pilną koniecznością wymiany uszkodzonych części samochodowych. Dla kierowcy oznacza to albo spore wydatki, albo montaż elementów z gorszego sortu. Czy to jedyne wyjścia z trudnej sytuacji? Nasze ponad 40 letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej podpowiada, że klienci warsztatów wcale nie są skazani na wybór pomiędzy doskonałą jakością a atrakcyjną ceną.

Podzespoły oferowane przez autoryzowane serwisy nie muszą być jedynym sensownym rozwiązaniem

Mogłoby się wydawać, że fabrycznie zakładane produkty nie mają sobie równych. Szkopuł w tym, że części zamienne prosto od producenta danego pojazdu kosztują na tyle dużo, że niektórzy zastanowią się nad sensownością takiego zakupu. Trzeba przyznać, że niezaprzeczalną zaletą podzespołów z ASO jest fakt, że na całą usługę otrzymuje się gwarancję - z jej realizacją nigdy nie ma problemów. Taki komfort jednak kosztuje. Dobra wiadomość jest taka, że dostępne aktualnie na rynku części samochodowe pozwalają na skorzystanie z innych opcji. Nasi eksperci radzą zwrócić szczególną uwagę na markowe zamienniki, czyli produkty kategorii premium. Dość często dochodzi do sytuacji, w której fabryczny podzespół z autoryzowanego serwisu powstaje dokładnie na tej samej linii montażowej, co produkt sprzedawany jako tańszy zamiennik. Przykładami mogą być wyroby tak rozpoznawalnych i cenionych przez kierowców marek, co Bosch, SKF, Valeo, TRW, Sachs, Febi czy LUK.

Patrz, co kupujesz. Części samochodowe sprawdzonych producentów mogą okazać się interesującą alternatywą

Warto pamiętać, że producent klocków hamulcowych montowanych w najnowszych modelach niekoniecznie dostarcza równie dobre wycieraczki, rozrządy albo elementy zawieszenia. Firmy motoryzacyjne mają raczej wąską specjalizację, dlatego przed zakupem warto dokładnie wypytać sprzedawcę o poziom produktów wybranej marki z interesującej nas kategorii. Naturalnie należy wystrzegać się części samochodowych o podejrzanie niskiej cenie, które mogą do złudzenia przypominać pełnowartościowe zamienniki. Tanie podróbki mogą być pozbawione certyfikatów jakości, a ryzyko poważnych wydaktów wzrasta niepomiernie do oszczędności. Nasz sklep internetowy oferuje tylko sprawdzone części, dopuszczone do sprzedaży na terenie UE i posiadające odpowiednie certyfikaty jakości.

Inną ciekawą opcją, którą można rozważyć jest zakup części regenerowanych. Rzecz jasna nie wszystkie podzespoły nadają się do odnowienia, poza tym ich trwałość może być mniejsza niż w przypadku całkowicie nowego produktu. Wśród regenerowanych części samochodowych, stosunkowo wysoką jakość prezentują rozruszniki, elementy sprzęgła, alternatory oraz elementy układu hamulcowego czy napędowego. Ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie, przed wydaniem pieniędzy dokładnie rozważ wszystkie za i przeciw.

Jeśli masz wątpliwości śmiało zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie służymy pomocą i doradzimy opcję najkorzystniejszą dla Ciebie i Twojego auta.