Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Poradnik
  2. Pomyśl, zanim naciśniesz spust. Specjaliści AutoCraft24.pl podpowiadają co zrobić, kiedy dojdzie do pomyłki na stacji paliw
Dominika Pyć, 30.10.2019 08:33:49

Pomyśl, zanim naciśniesz spust. Specjaliści AutoCraft24.pl podpowiadają co zrobić, kiedy dojdzie do pomyłki na stacji paliw

Roztargnienie, pośpiech, zgubna rutyna, a czasami brak podstawowych informacji. Są najróżniejsze przyczyny, przez które kierowcy leją do baku niewłaściwe paliwo. Taki błąd może skończyć się bardzo poważnymi uszkodzeniami podzespołów silnika – ich naprawa będzie nieplanowanym, mocno obciążającym budżet wydatkiem. W cyklu poradników sklepu AutoCraft24.pl przedstawimy kilka prostych zasad, które pozwolą zredukować negatywne skutki pomyłki do minimum.

Im wcześniej się zorientujesz, tym mniejsze szkody wyrządzisz. Punktem krytycznym jest odpalenie silnika

Oczywiście najlepiej w ogóle nie dopuszczać do podobnych zdarzeń, jednak ewentualny kiks podczas tankowania wcale nie musi się kończyć w sposób dotkliwy. W razie wlania złego paliwa najlepiej w ogóle nie uruchamiać motoru, tylko odholować samochód do zaufanego warsztatu. Tam mechanik dokładnie oczyści cały układ paliwowy. Na początek pompę i zbiornik, następnie przewody oraz filtr paliwa, a na koniec wtryskiwacze. Rzecz jasna sklep AutoCraft24.pl jest w stanie dostarczyć wszystkie niezbędne do takiej naprawy części do samochodów, na szczególnie korzystnych dla Klientów warunkach.

Sprawy robią się znacznie poważniejsze po rozruchu. Motor nie dość, że bardzo szybko odmówi współpracy, to jeszcze w kilka sekund może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń w układzie paliwowym. Dotyczy to zwłaszcza najnowocześniejszych jednostek napędowych Diesla, wyposażonych w wyjątkowo wrażliwe filtry cząstek stałych. Przywrócenie do pełni sprawności silnika, który nie został skonstruowany do spalania benzyny, może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Każdy błąd podczas tankowania obligatoryjnie wymaga wymiany filtru paliwa. Kupisz go w naszym sklepie

Przy założeniu, że udało się uniknąć odpalenia zapłonu po skorzystaniu z niewłaściwego dystrybutora, trzeba koniecznie pamiętać o zachowaniu dodatkowych środków ostrożności. Po zakończeniu procedury czyszczenia i wlaniu dobrego paliwa, warto uruchomić silnik w niestandardowy sposób. Służą do tego specjalne środki chemiczne, tzw. startery, aplikowane do kolektora ssącego. Bardzo przydaje się również dokładna, komputerowa diagnostyka jednostki napędowej, która wychwyci wszelkie nieprawidłowości.

W firmie Auto Craft zależy nam na tym, żeby Klienci byli w pełni zadowoleni ze świadczonych przez nas usług. Dlatego nie tylko sprzedajemy filtry paliwa wysokiej jakości oraz pozostałe podzespoły, ale też dzielimy się naszą specjalistyczną wiedzą w możliwie najbardziej przystępny sposób. Już wkrótce kolejny odcinek mini-poradników... a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszym niezwykle rozbudowanym asortymentem!