godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Zestaw paska rozrządu sklep internetowy - wybierz Zestaw paska rozrządu do swojego samochodu

Układ rozrządu jest elementem niezbędnym dla prawidłowej eksploatacji naszego samochodu, każde jego najmniejsze uszkodzenie zakłóca poprawną pracę silnika.

Zadanie rozrządu oraz jego wymiana

Układ rozrządu steruje pracą zaworów ssący i wydechowych, które doprowadzają mieszankę paliwowo-powietrzną oraz usuwają spaliny z silnika. Wał korbowy silnika jest połączony z wałkiem rozrządu poprzez pasek rozrządu, dzięki czemu zapewniona jest poprawna praca silnika spalinowego. Paski rozrządu wykonywane są z syntetycznej gumy wzmocnionej kevlarem, przez co może wymiana oraz eksploatacja jest dłuższa i bezpieczniejsza.

Wymianę rozrządu powinno się dokonywać w określonym czasie oraz przebyciu granicznej liczby kilometrów, taki okres określa producent pojazdu podając swoje interwały wymian. Warto jednak pamiętać, o okresowym przeglądzie stanu elementu napędowego rozrządu. Pasek gdy straci swoje właściwości elastyczne jest bardziej podatny na zerwanie, przyspieszone zużycie paska następuje również gdy przedostanie się na niego olej bądź płyn chłodniczy.

Co wchodzi w skład zestawu paska rozrządu?

Zestawy pasków rozrządu składają się z niezbędnych części do wymiany rozrządu tj. rolek prowadzących, rolek napinających, paska rozrządu a nawet pompy wodnej. Taki zestaw na pewno będzie bezpiecznym rozwiązaniem, lecz dla bezawaryjnej jazdy warto wymienić również uszczelniacze wału korbowego oraz wałka rozrządu by nie doszło do wycieku oleju na pasek rozrządu.