godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego ma niezwykle ogromne znaczenie, jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie całego układu chłodzenia silnika. To od niego zależy gromadzenie cieczy chłodzącej, które jak wiadomo musi być na optymalnym poziomie. To właśnie z tego zbiornika ciesz dostaje się do miejsc wymagających schładzania w trakcie intensywnej pracy jednostki napędowej. Aby zapewnić sobie bezproblemową pracę układu chłodniczego nie można zapomnieć o tym jego elemencie – w związku z powyższym powinni Państwo wiedzieć, że także w naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości zbiorniki wyrównawcze płynu chłodzącego dopasowane do wszelkich modeli samochodów. Ich jakość jest wzorowa, a cena – zadowalająca, dlatego właśnie warto skorzystać właśnie z naszej oferty, do czego naprawdę serdecznie z tego miejsca zachęcamy!

Zbiornik wyrównawczy sklep internetowy - wybierz Zbiornik wyrównawczy do swojego samochodu

Zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego ma za zadanie gromadzenie cieczy chłodzącej i rozprowadzanie jej w odpowiednie miejsca. Wykonany jest z przeźroczystego materiału, najczęściej z tworzywa sztucznego. Do prawidłowej pracy silnika musi być zapewniony odpowiedni poziom płynu chłodniczego, kontrola polega na sprawdzeniu cieczy w zbiorniku, powinna się znajdować między poziomem minimum a maksimum.

Uzupełnienie płynu chłodniczego

Kontrola oraz dolewanie cieczy chłodzącej powinno odbywać się na zimnym oraz zgaszonym silniku. W układzie nie znajduje się wówczas ciśnienie, które może zmienić poziom płynu, a ewentualna dolewka jest bezpieczniejsza na zimnym silniku.