godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Wentylator tak jak i w życiu tak i w samochodzie służy do schładzania. W pojazdach różnego typu załącza się on podczas osiągnięcia określonej temperatury w silniku. Wentylator jest jednym z głównych elementów układu chłodzącego, dlatego też trzeba bacznie obserwować jego pracę w pojeździe, aby nie doprowadzić do przegrzania silnika. W naszej ofercie znajdą Państwo prawie wszystkie typy wentylatorów przeznaczone do wielu modeli samochodów. W pierwszym kroku prosimy o określenie w selekcjonerze modelu jak i marki pojazdu a nasza filtracja pokaże Państwu odpowiednie typy wentylatorów. Posiadamy w pełni oryginalne części do najpopularniejszych pojazdów jak i wszelkiego rodzaju zamienniki. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt, a nasi konsultanci pomogą Państwu dobrać najwyższej jakości części do Państwa samochodów.

Wentylator sklep internetowy - wybierz Wentylator do swojego samochodu

    

Wentylator jest częścią układu chłodzenia, montowany jest bezpośrednio na chłodnicy i włączany jest automatycznie gdy temperatura wzrośnie powyżej ustalonego poziomu. Wentylator uruchamiany jest głównie gdy przepływ powietrza przez chłodnice jest ograniczony np. podczas postoju lub jazdy w korku.

Usterki wentylatora

Do uszkodzenia wentylatora dochodzi z reguły z przyczyn użytkowania go w mało sprzyjających warunkach. Wilgoć oraz wszelkie zanieczyszczenia nie mają dobrego wpływu na silnik wentylatora.

Niesprawny wentylator

Często wcześniej możemy poznać, że wentylator kończy swój żywot poprzez głośniejszą pracę oraz drgania podczas uruchamiania. Brak sprawności wentylatora może doprowadzić do przegrzania silnika, czego konsekwencją będzie kosztowny remont silnika.