godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Jednym z podstawowych elementów, z których składa się zawieszenie pojazdu jest wahacz, czyli sztywny element wykonujący ruch obrotowy wokół stałej osi, w sposób cykliczny, przy ograniczonym kącie obrotu. Tego typu element, choć wykonany z twardego metalu, w niekorzystnej sytuacji może ulec pęknięciu lub uszkodzeniu, co jest równoznaczne z koniecznością jego wymiany. W ofercie naszego sklepu znajdziesz różne rodzaje wahaczy, w tym wahacze poprzeczne, podłużne i ukośne, a także części potrzebne do ich montażu i prawidłowego działania tj. tuleje czy wsporniki wahacza. Jeśli szukasz modelu pasującego do konkretnego modelu auta, przydatna może okazać się nasza serwisowa wyszukiwarka oraz boczny panel, w którym możesz określić, który konkretnie wahacz zamierzasz wymienić.

Wahacz (poprzeczny, podłużny, ukośny) sklep internetowy - wybierz Wahacz (poprzeczny, podłużny, ukośny) do swojego samochodu

Wahacz jest jedną z ważniejszych części w zawieszeniu samochodu, łączy on zwrotnice koła z nadwoziem. Mocowany on jest zazwyczaj poprzecznie, ale czasem także wzdłużnie lub ukośnie. Wahacz jest odizolowany od nadwozia za pomocą tulei metalowo-gumowych.

wahacze zawieszenia w ofercie autocraft24.pl

Jakie jest zadanie wahacza?

Zadaniem wahacza jest utrzymywanie stabilności pojazdu oraz komfort podróży pasażerów. Mocowany jest za pomocą silent-block'ami do nadwozia (metalowo-gumowe tuleje). Wahacz odpowiada także za skręcanie pojazdu.

Zużyty wahacz

Wadliwy wahacz może przyczynić się do powodowania wyraźnych stuków podczas rusza oraz pokonywania nierówności. Wahacz nie może być odkształcony, ponieważ każde odkształcenie wpływa na stabilność pojazdu, dlatego najmniejsze odstawanie od normy powinno być od razu wyeliminowane.

Kupno nowego wahacza

Kupno nowego wahacza to zawsze duże uderzenie w Nasz budżet domowy. Warto jednak zainteresować się kupnem dobrego jakościowo wahacza znanej firmy, da Nam to gwarancje długiej, bezpiecznej oraz bezawaryjnej jazdy. W sklepie AutoCraft24.pl posiadamy bogatą ofertę wahaczy takich firm jak: Meyle HD (gwarancja 4-letnia), TRW, Moog, Febi, Ruville czy Lemforder.