godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Uszczelka glowicy sklep internetowy - wybierz Uszczelka glowicy do swojego samochodu

Uszczelka głowicy odpowiada za odpowiednie ciśnienie oraz zachowanie szczelności jednostki spalinowej pomiędzy kadłubem silnika a głowicą, dzięki czemu jest zachowana odpowiednia żywotność silnika.

Tarcze hamulcowe w sklepie AutoCraft24.plEksploatacja i wymiana uszczelki

Według założeń uszczelka powinna wytrzymać cała eksploatacje pojazdu, niestety często zdarza się uszczelka wytrzymuje tylko 150 000km. Ma na to wpływ eksploatacja pojazdu m.in. duże ciśnienie jakie musi utrzymywać uszczelka (do 200 bar) oraz temperatura dochodząca w silnika do 2000 °C. Uszkodzona uszczelka pod głowicą objawia się niewinnie jak nierówna praca na zimnym silniku, ubytkiem płynu chłodniczego. Uszczelkę można łatwo sprawdzić czy doszło do jej uszkodzenia. W warsztacie mechanik sprawdzić to za pomocą specjalnego urządzenia.
Wymiana uszczelki wiąże się z demontażem całego osprzętu zgromadzonego wokół głowicy oraz bezpośrednio do głowicy. Do zdemontowania będzie również napęd rozrządu. Dlatego jeżeli dojdzie do uszkodzenia uszczelki warto tą pracę zlecić warsztatowi.

Jaką uszczelkę wybrać?

Z racji tego, że wymiana uszczelki wiąże się z poważną inwestycją warto wybrać dobrego producenta, który zapewni długą i bezawaryjną eksploatację. Firmy na które warto się skupić to m.in. Victor Reinz, Elring czy Corteco, te firmy swoje produkty oferują na pierwszy montaż.