godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Układy hamulcowe w pojazdach silnikowych składają się z wielu różnych elementów, które wzajemnie na siebie wpływają, uzupełniając się i gwarantując uzyskanie odpowiednio niskiego czasu hamowania pojazdu, co ma wpływ na bezpieczeństwo kierowcy, jego pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Ważnym elementem układów hamulcowych są szczęki hamulcowe, których dystrybucją zajmuje się m.in. nasza firma. Jeśli chcesz kupić nowe, markowe szczęki hamulcowe pasującego do określonej marki i modelu auta, skorzystaj z poręcznego panelu wyszukiwania naszego sklepu. Wystarczy, że wskażesz markę i model samochodu, z jakiego korzystasz. W ciągu kilku chwil sprawdzisz, czy mamy produkt odpowiadający Twoim potrzebom. Jeśli tak, wystarczy go już tylko zamówić. Wśród naszych produktów znajdziesz okładziny i szczęki hamulcowe najwyższej jakości, w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Okładzina szczęk hamulcowych / szczęka hamulcowa sklep internetowy - wybierz Okładzina szczęk hamulcowych / szczęka hamulcowa do swojego samochodu

    

Szczęki hamulcowe to ruchomy element układu hamowania w bębnowym układzie hamulcowym. Szczęki są przymocowane elastycznie do tarczy kotwicznej przy pomocy sworzni i sprężyn.

Szczęki hamulcowe w sklepie autocraft24.plJak działają szczęki hamulcowe? 

Po naciśnięciu pedału hamulca przez kierowce pompa hamulcowa tłoczy płyn przez przewód do cylinderka hamulcowego. Cylinderek hamulcowy rozpiera szczeki hamulcowe, które po zetknięciu z powierzchnią bębna hamulcowego wytwarzają tarcie które zatrzymuje obracający się bęben hamulcowy. Po odpuszczeniu pedału hamulca płyn wraca do pompy a cylinderek już nie napiera na szczeki hamulcowe. Szczeki cofają się do położenia wyjściowego za pomocą spręż śrubowych.

Budowa szczęk hamulcowych.

Budowa klasycznych szczek hamulcowych jest bardzo prosta. Dwa kawałki wyprasowanej blachy są ze sobą połączone przy pomocy zgrzewania lub spawania. Okładzina cierna która jest pokryta materiałem ciernym przymocowana jest do stelaża blaszanego przy pomocy nitów lub mocnego kleju. Na stelażu blaszanym są otwory montażowe które ułatwiają mocowanie szczeki hamulcowej do tarczy kotwicznej i sprężyn powrotnych.

Wymiana szczek hamulcowych.

Hamulce bębnowe są bardzo trwałą konstrukcja, która montowana jest najczęściej na tylnej osi pojazdu. Siła hamowania na tylnej osi jest ograniczona co wydłuża ich żywotność. W hamulcach bębnowych najczęściej wymienia się szczeki hamulcowe których okładzina się ściera. Objawem zużytych szczek hamulcowych jest dźwięk ocierania metalu o metal podczas hamowania (charakterystyczny pisk).

Wybór odpowiednich szczek hamulcowych.

Wybór odpowiednich szczęk hamulcowych jest kluczowy podczas ich montażu oraz dla prawidłowego działania układu hamowania. Oferowane w naszym sklepie szczęki hamulcowe oraz okładziny szczęk pochodzą od znanych i cenionych na rynku producentów części, a my oferujemy je w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jeżeli chcesz wybrać odpowiednie szczęki lub okładziny szczęk skorzystaj z naszej wyszukiwarki lub skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać części pasujące do Twojego samochodu.