godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Przegub nośny / prowadzący sklep internetowy - wybierz Przegub nośny / prowadzący do swojego samochodu

Sworzeń wahacza umożliwia przenoszenie sił poprzecznych i wzdłużnych, umożliwia tylko wychylenia kątowe oraz obrót we własnej osi.

Sworznie wahacza w sklepie autocraft24.plSworzeń wahacza, a po co to komu ?

Sworzeń wahacza to główny element łączący wahacz z zwrotnicą, jest niezwykle ważnym elementem układu zawieszenia, skręca się i porusza wraz ze zwrotnicą. Jest elementem stabilizującym i amortyzującym te 2 komponenty. Uwaga, uszkodzenie sworznia wahacza jest bardzo niebezpieczne, każda usterka tego podzespołu może doprowadzić do utraty sterowności nad pojazdem, lub w skrajnie zużytym elemencie do rozłączenia zwrotnicy z wahaczem co stanowi wielkie niebezpieczeństwo. Diagnostyka tego elementu jest niezwykle łatwa, objawem tej awarii jest charakterystyczne pukanie, tego typu objawy należy jak najszybciej sprawdzić.

Wymiana sworznia wahacza

Wymiane sworznia wahacza powinniśmy zlecić serwisowi, który zdemontuje stary sworzeń. Często jest on jeszcze oryginalnie zanitowany lub wcisnkany, cena sworznia nie powinna przekroczyć 100zł. Niektóre modele samochód mają niewymienne sworznie, należy wtedy wymienić cały kompletny wahacz.

W Naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości sworznie wahacza, jak również kompletne wahacze.