godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Zawieszenie pojazdu składa się z wielu części, w tym z małych elementów tj. gumowy stabilizator i inne drobne elementy mocujące, które pozwalają zabezpieczyć działanie głównych podzespołów zawieszania typu wahacz, sprężyna zawieszenia czy amortyzator. Jeśli szukasz niewielkich elementów mocujących tj. wspomniany wcześniej stabilizator, w naszym sklepie znajdziesz wiele ich wersji, pasujących do różnych marek i modeli samochodów osobowych. Co warte podkreślenia, zawsze są to elementy nowe, nigdy wcześniej nie używane, w atrakcyjnych cenach i dostępne w zasadzie od ręki. Wiemy, że nawet najdrobniejsze elementy mocujące mogą wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by oferowane przez nas części pochodziły od znanych producentów, co daje gwarancję ich wytrzymałości i wysokiej sprawności działania. 

Stabilizator sklep internetowy - wybierz Stabilizator do swojego samochodu

Stabilizator w samochodzie pełni tak samo ważną funkcję jak inne elementy zawieszenia, jak sprężyny czy amortyzatory. Zapominamy często o jego regularnym serwisie i zastosowaniu.

Stablizatory w ofercie autocraft24.plDlaczego stosuje się stabilizatory?

Stabilizator to odpowiednio ukształtowany pod konstrukcje zawieszenia sprężysty pręt zamocowany do elementów ruchomych prowadzących koło (najczęściej do wahacza). Mocowany jest za pomocą odpowiednich łączników bądź bezpośrednio do nadwozia. Zadaniem stabilizatora jest ograniczanie przechyłów bocznych wywołanych jazdą po łuku, wpływa to bezpośrednio na kierowalność pojazdu oraz przyczepność. Przy jeździe po prostej i równej nawierzchni stabilizator nie działa i obraca się w gniazdach, dopiero gdy wjedziemy w nierówność drogi stabilizator przenosi siłę na drugie koło.

Jak dbać o stabilizator?

Należy kontrolować czy występują na łącznikach stabilizatora lub czy występuje luz w jego gniazdach mocujących. Części należy wybierać jak najwyższej jakości, to pozwoli wydłużyć ich eksploatacje i zapewni Nam ciszę i bezpieczeństwo.