godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Elementem łączącym koła z resztą pojazdu jest piasta koła wraz z łożyskiem. To dzięki tym elementom koła mogą się obracać na nieruchomych osiach zawieszenia pojazdu, a pojazd może poruszać się po drodze. Na rynku znaleźć możemy trzy generacje łożysk: kompaktowe łożyska wymienne, moduł łożyska z piastą i rozbudowany moduł z piastą i kołnierzami do mocowania tarczy hamulcowej, koła i zwrotnicy. Niestety ze względu na duże przeciążenia, jakim podlegają te elementy pojazdu, niekiedy jesteśmy zmuszeni do ich wymiany na nowe. Nasz sklep zajmuje się sprzedażą szerokiego asortymentu części i podzespołów samochodowych, w tym łożysk i piast kół pasujących do wielu modeli pojazdów. Co ważne, w naszej ofercie nie znajdziesz łożysk czy piasty z niepewnego źródła. Staramy się sprzedawać jedynie sprawdzone części pochodzące od znanych i cenionych na rynku producentów.

Piasta koła sklep internetowy - wybierz Piasta koła do swojego samochodu

Piasta koła w samochodach jest niezbędna by połączyć koła z jego nadwoziem. Jest ona łączona z kołem i obracana za pomocą wbudowanego łożyska.

Piasty koła w sklepie autocraft24.plUszkodzenia oraz wymiany piasty koła.

Piasty kół moją duże znaczenie w kwestii bezpieczeństwa, ponieważ uszkodzona piasta może doprowadzić do słabszej kontroli nad pojazdem. Wpływ na długość eksploatacji ma wpływ styl jazdy w jaki prowadzony jest pojazd, przy gwałtownych skrętach przy wyższych prędkościach oraz stan nawierzchni po jakiej się poruszamy. Wysoka temperatura również nie wpływa dobrze na stan piast kół, więc częste hamowanie i przegrzewanie układu hamulcowego również odbija się negatywnie na łożyska wytapiając smar łożyskowy. 

Jak wymienic piaste koła ?

Wymianę piasty możemy dokonać samemu, lecz w niektórych pojazdach jest to trudne i należy udać się do warsztatu. Przy wymianie piast należy pamiętać by stosować się do zaleceń producenta w kwestii momentów dokręcania piast.

Jaką piaste koła kupić ?

Przy zakupie piasty koła warto pamiętać by szukać dobrych jakościowo produktów renomowanych producentów. Większe koszty poniesiemy, gdy w swoim pojeździe posiadamy piasty zintegrowane z czujnikami ABS-u bądź tarcze hamulcowe z wbudowanymi piastami z łożyskami.