godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Pasek klinowy wielorowkowy sklep internetowy - wybierz Pasek klinowy wielorowkowy do swojego samochodu

Pasek wieloklinowy zwany również wielorowkowym, jest przeznaczony do napędzania bardziej skomplikowanych systemów kół pasowych. Dzięki swojej dużej ilości rowków i szerokości paska możemy przekazywać większe momenty obrotowe.

Działanie i budowa

Działanie tego paska nie różni się niczym od swojego poprzednika (paska klinowego), także służy do napędzania urządzeń elektrycznych oraz pomp. Pasek wielorowkowy dzięki swojej budowie i ciągle zmienianych mieszankach gumowych może przenosić większe siły. Strona na której znajdują się rowki służy do pracowania z kołami pasowymi z rowkami, a strona gładka to rolek prowadzących gładkich.;

Do uszkodzeń pasków wielorowkowych dochodzi często podczas zbyt długich okresów między przeglądowych. W najnowszych konstrukcjach o niskiej pojemności silnika a wysokiej mocy, należy częściej wymieniać pasek, który ma bardzo ciężką prace do wykonania. Kontroli paska należy poddawać średnio co każdą wymianę oleju, warto wtedy dokonać organoleptycznej oceny stanu paska (sprawdzić czy nie jest mechanicznie uszkodzony i czy nie posiada pęknięć). Paski wielorowkowe nie należą do kosztownych części, dlatego warto dbać o jego jak najlepszy stan i stosować najwyższą półkę zamienników takich firm jak Continental, Dayco, SKF czy Bosch.