godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Nagrzewnica samochodowa to nic innego, jak sprawne urządzenie, którego głównym celem jest ogrzewanie powietrza. Na rynku można spotkać wiele różnych rodzajów nagrzewnic, przy czym wśród samych typu samochodowego można wyróżnić różne podrodzaje. Bez względu na to jaka nagrzewnica samochodowa interesuje Państwa w szczególny sposób – u nas na pewno znajdzie się ta idealnie odpowiadająca na Państwa potrzeby. Warto zwrócić uwagę na to, że posiadamy w swoim szerokim asortymencie nagrzewnice wysokiej jakości dostosowane do samochodów wszelkich marek. Zapewniamy najwyższą jakość w dobrej cenie, jak też fachowe doradztwo – niezbędne w doborze najbardziej dopasowanych podzespołów. Zatem jeśli tylko mają Państwo jakieś pytania tudzież wątpliwości odnośnie nagrzewnic i ich wyboru – serdecznie zapraszamy, z chęcią doradzimy!

Wymiennik ciepła wnętrza pojazdu sklep internetowy - wybierz Wymiennik ciepła wnętrza pojazdu do swojego samochodu

Nagrzewnica to element układu chłodzenia, który bezpośrednio odpowiada za ogrzewanie wnętrza pojazdu. Jej budowa przypomina chłodnice wody, lecz zasada działania jest odmienna. Nagrzewnica zbudowana jest z użebrowanych rurek (tak samo jak chłodnica wody), lecz tutaj gorący płyn chłodniczy płynący bezpośrednio od silnika ogrzewa wymiennik ciepła. Umieszczona jest w kabinie pod deską rozdzielczą, a powietrze przepływające przez nagrzewnice jest ogrzewane i kierowane najczęściej przez wentylator.

Uszkodzenie nagrzewnicy

Do uszkodzenia nagrzewnicy dochodzi dość rzadko, niestety jeżeli dojdzie do awarii koszty wymiany będą wysokie ze względu na utrudniony demontaż. Najczęstsze usterki to: rozszczelnienie nagrzewnicy lub zatkanie kanałów doprowadzających płyn chłodniczy przez nagrzewnicę.

Wymiana i kupno nowej nagrzewnicy

Decydując się na kupno nowego elementu warto zdecydować się na sprawdzonych producentów takich jak NRF, Nissens, Hella, Delphi. W naszym sklepie znajdziesz nagrzewnice do swojego pojazdu korzystając z wyszukiwarki części, bądź po kontakcie telefonicznym nasi doradcy doradzą odpowiednią.