godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Każdy współczesny samochód osobowy składa się z setek elementów wykonanych z materiałów o różnym poziomie trwałości. Te najdelikatniejsze, a przez to w największym stopniu narażone na uszkodzenie to elementy elektroniczne typu czujniki i sterowniki, a także elementy szklane tj. szyby samochodowe i lusterka boczne. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szyby samochodowe pasujące do wielu modeli aut, w tym szyby przednie i tylnie, a także szyby boczne wraz z uszczelkami. Poza tym sprzedajemy również lusterka wraz z akcesoriami montażowymi, obudowy i pokrywy lusterek bocznych, a także same szkło. Korzystając z naszej oferty możesz zatem zaopatrzyć się zarówno w kompletne lusterko lub szybę wraz z uszczelką, jak i w pojedynczy element lusterka tj. szkło, pokrywa czy obudowa, a także w samą uszczelkę lub szybę. 

Lusterko sklep internetowy - wybierz Lusterko do swojego samochodu

Lusterka zewnętrzne montowane są jako obowiązkowe wyposażenie w każdym nowo wyprodukowanym samochodzie by służyć do obserwacji pola dookoła pojazdu.

Podział lusterek

Lusterka zewnętrzne możemy podzielić na 3 rodzaje : płaskie, sferyczne i asferyczne. Lusterka ze szkłem płaskim są najczęściej spotykane w starszych pojazdach, lusterko jest tam wykonane tak samo jak nasze lustro domowe. Popularniejszym rozwiązaniem jest aktualnie sferyczne lusterka, przybliżają one pole widzenia kierowcy. W najnowszych pojazdach wyższej klasy montowane są lusterka asferyczne, które przybliżają pole widzenia ale i również redukują efekt „martwego pola”.

Uszkodzenia lusterek

Z racji, że lusterka znajdują się mocno wychylone na bokach naszego pojazdu bardzo łatwo je uszkodzić np. przy parkowaniu bądź mijaniu się z innym pojazdem. Kupno nowego oryginalnego lusterka to często spory koszt, lecz często uszkodzeniu ulega sam wkład lusterka.