godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Elementem łączącym koła z resztą pojazdu jest piasta koła wraz z łożyskiem. To dzięki tym elementom koła mogą się obracać na nieruchomych osiach zawieszenia pojazdu, a pojazd może poruszać się po drodze. Na rynku znaleźć możemy trzy generacje łożysk: kompaktowe łożyska wymienne, moduł łożyska z piastą i rozbudowany moduł z piastą i kołnierzami do mocowania tarczy hamulcowej, koła i zwrotnicy. Niestety ze względu na duże przeciążenia, jakim podlegają te elementy pojazdu, niekiedy jesteśmy zmuszeni do ich wymiany na nowe. Nasz sklep zajmuje się sprzedażą szerokiego asortymentu części i podzespołów samochodowych, w tym łożysk i piast kół pasujących do wielu modeli pojazdów. Co ważne, w naszej ofercie nie znajdziesz łożysk czy piasty z niepewnego źródła. Staramy się sprzedawać jedynie sprawdzone części pochodzące od znanych i cenionych na rynku producentów. 

Łożysko koła sklep internetowy - wybierz Łożysko koła do swojego samochodu

Łożyska kół obecnie produkowane są jako bez obsługowe, nie możemy ich nasmarować i rozebrać jak to było w starszych konstrukcjach. Gdy usłyszymy, że łożysko jest do wymiany musi je wymienić na nowe.

łozyska koła w sklepie autocraft24.plObjawy zużytego łożyska

Głównymi przyczynami zużytych łożysk jest ich głośna praca oraz nadmierny luz. Przyczyną zużycia łożysk może być także nieprawidłowy ich montaż oraz niska jakość produktu. Przyspieszone zużycie łożysk może nastąpić poprzez jazdę pojazdem w poślizgach oraz uderzeniach bokiem samochodu w krawężnik. Mogą także zużyć się poprzez złą geometrię zawieszenia.;

Wymiana łożyska

Wymianę łożyska najlepiej zlecić serwisowi, który da gwarancje i odpowiednio zamontuje łożysko. Prawidłowo zamontowane łożysko powinno wytrzymać średnio od 100 do 150 tysięcy kilometrów. Pamiętajmy, że jeśli łożysko tuż po wymianie zacznie znów niebezpiecznie hałasować, należy bezwzględnie udać się do serwisu gdzie zostało ono zamontowane w celu reklamacji i ponownej wymiany.

Jakie łożyska warto kupić?

W samochodach starszych łożyska kół można było kupić już za około 20-30zł, obecnie produkowane łożyska są już droższe. Wszystko to przez zastosowanie łożysk zintegrowanych z piastą oraz czujników ABS-u. Niestety w niektórych modelach samochodu łożysko jest zintegrowane z piastą oraz tarczą hamulcową. W takim wypadku zakup łożyska jest bardzo kosztowny.

Warto więc kupić produkt dobrej firmy, której jakość potwierdzają zadowoleni klienci, należy zwrócić uwagę na takie firmy jak: FAG, SNR, SKF, Meyle czy Ruville. W Naszym sklepie znajdziesz wszystkie te firmy oraz wiele innych.