godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Linka sprzęgła samochodowego, choć jest elementem małym to nie znaczy, że niewiele znaczącym. Wręcz przeciwnie – pełni ona naprawdę wielką rolę, jeśli o efektywność i miarodajność, tak ważnego elementu jakim jest sprzęgło. Niestety tak samo jak wszystkie inne elementy zespołu części samochodowych i ona ulega eksploatacji, zużyciu. Aby być zmuszonym do jak najrzadszej wymiany linki sprzęgła warto zainwestować w taką wysokiej jakości, naprawdę solidnie wykonaną. Nie muszą jej Państwo szukać nigdzie dalej, bowiem właśnie u nas znajduje się szeroka oferta linek do sprzęgła – dla każdego modelu samochodu. Ponadto u nas dostaną Państwo te linki w cenach niezwykle okazyjnych. Dlatego proszę się nie zastanawiać ani chwili dłużej – u nas najlepsza oferta, z której po prostu trzeba skorzystać, do czego oczywiście serdecznie zachęcamy!

Linka sprzęgła sklep internetowy - wybierz Linka sprzęgła do swojego samochodu

Linka sprzęgła odpowiada za sterowanie sprzęgłem, jej zasada działania jest prosta, tak jak i prosta jest jej ewentualna wymiana. Takie rozwiązanie było stosowane w starszych pojazdach, obecnie linkę zastąpiono układem hydraulicznym.

Uszkodzenia linki i wymiana

Uszkodzenie linki powoduje brak możliwości zmiany biegów, gdy linka zaczyna się zużywać (odrywają się części jej włókien) wciskanie sprzęgła jest trudniejsze. Jeśli wyczuje te pierwsze objawy warto od razu kupić nową linkę i ją wymienić, ponieważ gdy dojdzie do jej zerwania dalsza jazda jest nie możliwa.

Wymiana linki sprzęgła w większości pojazdów jest prostą czynnością, niestety zdarzają się samochody gdzie ich budowa jest na tyle skomplikowana, że już ta wymiana nie jest taka prosta. 

Kupno nowej linki

Na rynku jest wielu producentów linek sprzęgłowych, warto jednak pokusić się o kupno renomowanych firm tj. Linex, Cofle, Textar, NK, MaxGear. W razie zakupu zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki części gdzie dobierzesz odpowiednią linkę do swojego pojazdu, a w przypadku problemów wystarczy skorzystać z pomocy naszych doradców.