godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór części do samochodów marki Jeep. Oferujemy wysokiej jakości części zamienne do wszystkich modeli Jeepa znanych i cenionych na rynku producentów w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasza oferta obejmuje wszystkie możliwe części do Jeepa, takie jak: oleje, elementy układu chłodzenia, hamulce, układ kierowniczy, zapłon silnika i wiele innych.
Nie pozwól by Twój Jeep stał zepsuty! Wybierz model i silnik, a następnie część która Cię interesuje i zamów z dostawą do domu.

Części do samochodów JEEP - Wybierz model JEEP

   

Jeep początek istnienia tej marki określa się na 1941 rok. Marka ta zaistniała na świecie podczas II Światowej dzięki Amerykańskiej armii, która ogłosiła przetarg na samochód terenowy. Willys-overland tak nazywała się firma , która wygrała przetarg dzięki zaprojektowanym w rekordowym czasie 49 dni prototypu noszącego nazwę Willys Quad.

Jeep części zamienne sklepDzięki temu Jeep miał okazję zaistnieć na rynku i zdobyć popularność. Jednak nie wiadomo do końca komu zawdzięczamy powstanie nazwy marki Jeep, możemy się jedynie domyśleć, że nazwa ta powstała od wymowy wojskowego skrótu “GP” (dżi-pi), którego rozwinięcie brzmi “general purpose”.

Jeep podczas wojny wyprodukował ponad 368 tysięcy samochodów na potrzeby Amerykańskiej armii , które powstawały tylko w kolorze oliwkowym.

W 1950 roku Willys zastrzegł nazwę Jeep jako markę. W ten sposób Jeep rozpoczął produkcję samochodów cywilnych. Jednak pierwszy cywilny Jeep powstał w 1945 roku i nosił nazwę Jeep CJ-2A, który został zastąpiony modelem CJ-3A. Jeep rozpoczął jego produkcję 1948 roku.

W 1953 roku Jeep zostaje sprzedany. Firma ta zostaje zakupiona przez Kaiser Company tworząc spółkę Kaiser-Jeep. Sprzedaż samochodów Jeep gwałtownie wzrasta, marka staje się jedną z najbardziej pożądanych na rynku. W 1970 roku zostaje przejęta przez koncern American Motors Corporation. Następnie Chrysler po 17 latach wykupuje American Motors Corporation zostając właścicielem Jeep’a, lecz w 1998 roku Chrysler łączy się z firmą Daimler-Benz , tworzą wspólny koncern pod nazwą Daimler-Chrysler. 2007 rok jest datą rozpadu koncernu a Daimler sprzedał swoje udziały za 5,5 mld euro amerykańskiemu inwestorowi.

Na dzień dzisiejszy Jeep sprzedaje kilka modeli samochodów między innymi : Wrangler, Wrangler Unlimited, Compass i Grand Cherokee.

W ofercie naszego sklepu jest mnóstwo części i podzespołów do Jeepa, łatwo znajdziesz znajdziesz interesujący Cię produkt dzięki czytelnej wyszukiwarce. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr 530 039 501, 15 842 79 31 lub mailowego na sklep@autocraft24.pl