godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Chłodnica oleju to element zespołu części samochodowych, o którym niewielka ilość kierowców w ogóle ma pojęcie. To prostu element, podobny w wyglądzie do chłodnicy cieczy chłodzące, ale zdecydowanie mniejszy. Jej funkcjonalność jednak przyczynia się bez dwóch zdań do wydajności silnika oraz żywotności samego układu oczyszczania spalin. Jeśli stanęli Państwo przed koniecznością wymiany tego elementu pragniemy podkreślić, że nasza oferta obfituje w chłodnice oleju – dysponujemy produktami dostosowanymi praktycznie do każdego modelu samochodu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że oferowane przez nas produkty są nie tylko w dobrych cenach, ale też są wykonane z solidnych, odpornych na różnorakie czynniki materiałów.

Chlodnica oleju sklep internetowy - wybierz Chlodnica oleju do swojego samochodu

Chłodnice olejowe stosowane są w autach sportowych lub z wysilonymi jednostkami silnikowymi. Odpowiada ona za schładzanie olejów smarujących silniki, dzięki czemu wydłuża się jego żywotność oraz żywotność elementów smarowanych.

Rodzaje chłodnic olejowych

Ze względu na sposób chłodzenia możemy wyróżnić dwa rodzaje chłodnic, za pośrednictwem przepływającego powietrza przez specjalne użebrowanie (zasada działania taka sama jak w przypadku rdzenia chłodnicy wody.

Druga konstrukcja jest znacznie bardziej wydajna, ponieważ korzysta z płynu chłodzącego silnik. Podczas rozgrzewania się silnika, niektóre oleje osiągają bardzo szybko swoją temperaturę roboczą dzięki czemu szybciej wzrasta temperaturą robocza płynu chłodniczego, a gdy termostat uchyli się na „większy obieg” sytuacja się odwraca się i wtedy olej jest schładzany.