godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Chlodnica cieczy / pojedyncze części sklep internetowy - wybierz Chlodnica cieczy / pojedyncze części do swojego samochodu

Chłodnica wody odpowiada za schładzanie płynu chłodniczego. Podczas jazdy chłodnica wody jest chłodzona przez powietrze, dzięki czemu temperatura utrzymuje się na odpowiednim poziomie.

Budowa chłodnicy

Chłodnica jest wykonana z aluminium, dzięki czemu łatwo odprowadza ciepło i jest lekką konstrukcją. Niestety wadą takiej budowy jest słaba odporność na uszkodzenia mechaniczne, chłodnica jest też podatna na korozje.

Zbudowana jest z rurek aluminiowych przez które przepływa płyn, połączone są ze sobą za pośrednictwem pofałdowanych blaszek. Przepływa przez nie powietrze i schładza znajdujących w niej płyn.

Wymiana chłodnicy

Jeżeli zaobserwujemy uszkodzenie chłodnicy, to warto zastanowić się nad jej wymianą. Nieszczelna chłodnica może doprowadzić do uszkodzenia silnika poprzez jego przegrzanie. Przy wymianie chłodnicy warto wybierać tylko nowe chłodnice renomowanych producentów tj. NRF, Nissens, Hella, MaxGear, Behr, Bergmann, Delphi.

Kupno chłodnicy

Do wyboru chłodnicy najlepiej skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na naszej stronie, w razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny bądź e-mailowy z numerem nadwozia (VIN). Nasi wykwalifikowani doradcy polecą odpowiednią chłodnice.