godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Mamy wszystko co potrzebne aby naprawić samochód, którego przednia część uległa uszkodzeniu w wyniku stłuczki, wypadku drogowego lub innego zdarzenia o charakterze losowym. Jeśli chcesz kupić takie elementy przodu pojazdu jak lusterka, elementy reflektorów przednich lub kierunkowskazów, elementy montażowe błotników, szybę przednią wraz z uszczelką, kratkę wentylacyjną, zderzak, osłonę silnika lub inną część podobnego typu, skorzystaj z bogatej oferty naszej firmy. Jesteśmy dystrybutorem tysięcy oryginalnych części i zamienników pasujących do dziesiątek modeli pojazdów różnych klas i marek. Elementy przodu pojazdu, jakie znajdziesz w naszej ofercie, to produkty najwyższej jakości, zgodne z obowiązującymi normami jakościowymi. Są to części fabrycznie nowe, na gwarancji, sprowadzane wyłącznie od sprawdzonych i znanych producentów części samochodowych. 

Blotnik / części montazowe sklep internetowy - wybierz Blotnik / części montazowe do swojego samochodu

Błotnik w samochodzie pełni kilka ważnych funkcji, m.in. nadaje odpowiedni kształt pojazdu, chroni elementy zawieszenie oraz dba o bezpieczeństwo osób podróżujących pojazdem.

Jaką rolę pełni błotnik w samochodzie?

Pierwszą role jaką spełnia samochodowy błotnik, jest ochrona części zawieszenia pojazdu oraz koła wraz z oponą. Podczas uderzenia błotnik przejmuje siły działające na pojazd i w ten sposób chroni koło przed zniszczeniem, dzięki czemu przy niewielkiej stłuczce możemy dalej kontynuować jazdę.

Drugą ważną funkcją dla błotnika jest ochrona przed błotem, wodą oraz innymi zanieczyszczeniami. Każdy błotnik który jest montowany do pojazdu, zarówno przedni jak i tylny jest odpowiednio policzony do wielkości koła i opony, by odpowiednio przyjmował zanieczyszczenia z opon. Kształt błotnika jest też zależny od rodzaju napędu pojazdu, czy to jest przednia, tylna czy napęd na obie osie.

Jaki błotnik wybrać?

Z racji wyżej wymienionych funkcji jakie musi spełniać błotnik, należy wybrać część jak najlepiej dopasowaną do nadwozia. Produkt najlepiej gdy będzie oryginalny, bądź bardzo wysokiej jakości zamiennik. Wszystkie te części znajdziesz w naszym sklepie internetowym, nasi doradcy również doradzą w wyborze dobrej jakości zamienników.