godziny pracy pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00

Ulubione samochody

Części samochodowe

Poradniki

 
Wycieraczki samochodowe - jak wybrać odpowiedni model ?

Wycieraczki samochodowe to jeden z elementów wyposażenia auta, którego sprawne działanie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Niedopuszczalnym jest, by wycieraczki pozostawiały jakiekolwiek rysy czy smugi na przedniej szybie, bo znacznie ograniczy to widoczność drogi kierującemu pojazd.

Jak potwierdzają fachowcy, wycieraczki do szyb pracują odpowiednio przez średnio pół roku po ich zamontowaniu. Po tym czasie należałoby się zastanowić nad ich wymianą.

Jak więc dobrać odpowiednie wycieraczki do samochodu?

Musimy wiedzieć, że najbardziej istotnym czynnikiem, jaki powinien być brany pod uwagę przy wyborze wycieraczek jest rodzaj ich mocowania oraz długość piór. Rodzaj mocowania będzie inny, jeśli weźmiemy pod uwagę model auta czy rok jego produkcji. Pamiętajmy przy tym, że dużo bardziej wytrzymałe będą konstrukcje metalowe. Właśnie takie adaptery coraz częściej dołączają do zestawów producenci. Wszystko po to, by redukować problem ich mocowania na różnych zaczepach. Długość piór określona została natomiast w instrukcji użytkowania samochodu – jeśli takowej nie posiadamy to powinniśmy ręcznie dokonać ich pomiaru.

Do wyboru mamy wycieraczki szkieletowe i bezszkieletowe.

Te pierwsze montowane były fabrycznie w starszych autach. Posiadają stelaż oraz punkty docisku, które sprawiają, że robocza część wycieraczki dokładnie przywiera do szyby. Wycieraczki bezszkieletowe, czyli te nowszej generacji, nie mają metalowej konstrukcji, ale całość tworzy zintegrowany system – to metalowa szyna z gumową obudową.

Czym zatem różnią się wycieraczki szkieletowe od bezszkieletowych? Pierwsze z nich są tańsze, jednak, jeśli ktoś preferuje szybką jazdę, nie obędzie się bez spojlera, który odpowiednio dociśnie wycieraczkę do szyby przy dużych prędkościach jazdy, a to generuje dodatkowe koszty

Wycieraczki bezszkieletowe, dzięki swojej aerodynamicznej konstrukcji, znacznie lepiej przylegają do szyby, generując jednocześnie mniejsze opory powietrza podczas szybkiej jazdy. Kolejną zaletą wycieraczek bezszkieletowych, jest to, że nie rdzewieją i nie przymarzają do szyby zimą.

Wycieraczki należy kupować w dobrych sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi. Te z półek supermarketu nie będą służyć sprawnie i szybko ulegną usterkom. Zadbajmy o najlepszą jakość widoczności drogi w czasie podróży wybierając wycieraczki samochodowe uznanych producentów.

W naszej ofercie mamy min. wycieraczki firmy Wurth
Są to płaskie uniwersalne wycieraczki bezprzegubowe - typu Aerotwin/ Linia Premium .Dostępne w 13 rozmiarach. Długości od 350 mm do 700 mm .Wszystkie rodzaje mają zamontowany adapter uniwersalny typu U. W opakowaniu znajduje się kilka adapterów OE.

Zalety uniwersalnych wycieraczek bezprzegubowych firmy Wurth :

  • - Zakrzywiona konstrukcja lepiej dopasowuje się do najnowszych typów szyb samochodowych.
  • - Gumowa wycieraczka z grafitowaną powierzchnią.
  • - Dodatkowe wzmocnienie konstrukcji ze stali nierdzewnej, zapewnia to lepszą stabilność konstrukcji, brak wibracji, większy ciężar. Zamknięte zakończenie gumowego profilu.
  • - Wzmocniona - metalowa konstrukcji, grubość blachy wynosi 1,2 mm, standardowo 1 mm. Podwójna precyzyjnie napięta stal sprężynowa.
  • - Łatwe w montażu.
  • - Wyposażone w spojler aerodynamiczny.
  • - Odporne na działanie temperatury od - 55ºC do +55ºC .
  • - Przed zamontowaniem należy upewnić się,że szyba jest wolna od oleju, wosku, smoły lub innych zabrudzeń, które mogą mieć negatywny wpływ na żywotność lub pracę wycieraczki.
  • - Są odpowiednie dla starszych modeli samochodów jak również dla pojazdów nowej generacji.
  • - Działają lepiej i skuteczniej dzięki zastosowaniu nowej technologii oraz unikalnej zakrzywionej konstrukcji.
czytaj dalej
ukryj treść