Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Poradnik
  2. O tym koniecznie musisz pamiętać, jeśli chcesz samodzielnie zmienić olej w samochodzie. Po pierwsze: filtry!
Dominika Pyć, 12.11.2019 08:40:49

O tym koniecznie musisz pamiętać, jeśli chcesz samodzielnie zmienić olej w samochodzie. Po pierwsze: filtry!

Im lepiej posmarujesz, tym dalej zajedziesz – stara, znana wszystkim zmotoryzowanym prawda nic nie straciła ze swojej aktualności. Silnik auta pracuje efektywniej i dłużej, jeżeli jego części ruchome mają zapewniony odpowiedni poślizg, chłodzenie oraz ochronę przed korozją. Do tego potrzeba nie tylko wysokiej jakości oleju, ale też sprawnych filtrów. Te znajdziesz w asortymencie sklepu AutoCraft24.pl. A tutaj podpowiemy, jak zrobić z nich właściwy użytek.

Po zdjęciu starego filtru oleju dokładnie oczyść gniazdo mocowania z resztek starego płynu

Nie ma żadnych poważnych przeciwwskazań, dla którego nie można by wymienić oleju silnikowego we własnym zakresie. Aczkolwiek pod warunkiem, że zadba się o pełną zgodność z przepisami. Zużyte oleje samochodowe należy zebrać co do kropli, a następnie pozostawić w najbliższym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Stare filtry oraz płyny eksploatacyjne zwykle można przekazać również w stacji demontażowej.

Tyle na temat koniecznych przygotowań i późniejszej utylizacji. Aby nowy filtr oleju pracował w optymalnych warunkach, miejsce montażu należy sumiennie wyczyścić. W sklepie AutoCraft24.pl dysponujemy akcesoriami, które znakomicie wywiążą się z tego zadania. Wszystko po to, aby stary olej nie zabrudził świeżego materiału filtracyjnego. Dodajmy od razu, że nie ma konieczności zalewania filtra nowym olejem. Na początek w zupełności wystarczy przesmarowanie uszczelki w nowej części.

Te parametry są najważniejsze w całej specyfikacji. W razie wątpliwości służymy fachową pomocą

Producenci samochodów najczęściej rekomendują, aby nowe filtry oleju były dokładnie takie same, jak pierwszy model założony w fabryce. Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż oryginalne podzespoły nie zawsze są wystarczająco atrakcyjne pod względem cenowym. Tym bardziej, że posiadamy mnóstwo pełnowartościowych zamienników, niejednokrotnie o parametrach identycznych co fabryczne filtry olejowe. Struktura medium filtracyjnego (standardowa, syntetyczna lub kompozytowa), zdolność pochłaniania cząstek stałych, płynnych oraz lotnych, optymalna temperatura pracy, dostosowanie trwałości materiału do właściwości poszczególnych olejów silnikowych, wreszcie typy mocowań, uszczelek i inne detale budowy. Te wszystkie drobne elementy odgrywają zasadniczą rolę przy wyborze odpowiedniego filtra. Chcesz poznać więcej szczegółów, szukasz części do konkretnego auta? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki lub skontaktuj się z obsługą AutoCraft24.pl – błyskawicznie znajdziemy dla Ciebie kilka pasujących modeli!