Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Poradnik
  2. Najczęstsze objawy zapchanego filtru paliwa. Po tym poznasz, że przyszła najwyższa pora na wymianę wkładu oczyszczającego
Dominika Pyć, 30.10.2019 08:32:07

Najczęstsze objawy zapchanego filtru paliwa. Po tym poznasz, że przyszła najwyższa pora na wymianę wkładu oczyszczającego

Prawidłowe rozpoznawanie sygnałów, jakie daje określone zachowanie samochodu, pozwala kierowcy podjąć działania adekwatne do sytuacji. W związku z tym na łamach AutoCraft24.pl systematycznie publikujemy praktyczne poradniki i użyteczne informacje. Dziś zajmiemy się filtrem paliwa – stosunkowo niedrogą częścią, która przy nieprawidłowym działaniu może generować olbrzymie koszty. Dlatego tak ważne jest regularne sprawdzenie, czy ten niepozorny element znajduje się w stanie zdolnym do eksploatacji.

Filtry paliwa zatrzymują nie tylko niepożądane cząstki stałe, ale też zapobiegają przedostawaniu się wody

Silniki samochodowe do efektywnej pracy potrzebują jak najczystszej mieszanki. Rozmaite zanieczyszczenia, obecne w benzynie lub oleju napędowym (zwłaszcza niskiej jakości), przyczyniają się do kłopotliwych usterek. Szczególnie problematyczne, a przede wszystkim kosztowne do usunięcia są uszkodzenia wtryskiwaczy oraz pompy wtryskowej. Odpowiednio dopasowany filtr paliwa skutecznie zapobiega przedostawaniu się niechcianych substancji do wrażliwych części układu. Polecamy regularnie kontrolować stan wkładu, a w nowe części zaopatrywać się w sklepie Auto Craft. W sezonie zimowym kierowcy powinni zwrócić baczniejszą uwagę na zamarzającą wodę. Wychwycone przez materiał filtrujący cząsteczki H2O zamieniają się w nieprzepuszczalny lód, co może doprowadzić do poważniejszej awarii kluczowych podzespołów. Wyjątkowo podatne na nadmiar wody są jednostki napędowe Diesla.

Nierówna praca silnika, niezrozumiałe spadki mocy, szarpanie autem? Sprawdź dokładnie układ paliwowy!

Zapchany filtr paliwa wiąże się z kilkoma charakterystycznymi symptomami. Problemy z przyspieszaniem, zmienione odgłosy pracy motoru czy kłopoty z zapłonem to najczęstsze objawy. Jeśli tylko odnotujesz regularne powtarzanie się któregokolwiek z nich: skontroluj wkład lub udaj się do warsztatu. Wymiana filtru zazwyczaj nie należy do przesadnie skomplikowanych, jednak w niektórych przypadkach pomoc rzetelnego mechanika może okazać się nieodzowna. Jeśli chodzi o dobór odpowiednich części, które zapewnią najwyższą jakość - najlepiej będzie dokładnie zapoznać się z ofertą AutoCraft24.pl. W naszym internetowym sklepie motoryzacyjnym posiadamy szeroki asortyment certyfikowanych produktów, pogrupowanych w intuicyjne kategorie. W razie jakichkolwiek wątpliwości polecamy kontakt z naszymi konsultantami, którzy wskażą filtry paliwa pasujące do silnika w Twoim samochodzie. Zapewniamy nadzwyczaj atrakcyjne ceny, błyskawiczną realizację potwierdzonego zamówienia, a także kompleksową obsługę Klienta na każdym etapie!