Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Poradnik
  2. Na stacji tankujesz wyłącznie paliwo pierwszego gatunku? To niewiele daje, jeżeli stosujesz filtry gorszej klasy
Dominika Pyć, 20.01.2020 07:26:29

Na stacji tankujesz wyłącznie paliwo pierwszego gatunku? To niewiele daje, jeżeli stosujesz filtry gorszej klasy

Nie da się ukryć, że jakość benzyny, oleju napędowego czy gazu ma ogromne znaczenie zarówno dla osiągów samochodu, jak również żywotności silnika. Dlatego niektórzy kierowcy leją do baku tylko jedno paliwo, stworzone przez konkretnego producenta o dużej renomie. Niestety z jakiegoś powodu niektórzy zapominają o podstawowych zasadach eksploatacji samochodu, przez co większe wydatki niekoniecznie przynoszą oczekiwane efekty. Samo paliwo bowiem nie wystarczy do utrzymania jednostki napędowej w optymalnym stanie.

Filtr paliwa trzeba wymieniać regularnie, aby nie dopuścić do poważnych uszkodzeń w silniku

Aby reakcje spalania przebiegały prawidłowo, do odpowiednich komór silnika musi trafiać paliwo pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń. W przeciwnym wypadku dochodzi zakłóceń w działaniu całego układu zasilania, które mogą całkowicie unieruchomić pojazd. Odpowiedni filtr paliwa skutecznie zapobiega takim sytuacjom – pod warunkiem, że jego objętość nie została jeszcze przekroczona. Każdy wkład zatrzymujący cząsteczki stałe oraz wodę ma określoną przez producenta wartość, której pod żadnym pozorem nie należy przekraczać. W przypadku filtrów do silników benzynowych jest to najczęściej od 30 do 120 tysięcy kilometrów przebiegu. Po przejechaniu takiego dystansu nie ma co zwlekać z zakupami w AutoCraft24.pl i wymianą. Konsekwencją przeczekiwania będzie nie tylko zanieczyszczenie gaźnika, ale też niebezpieczeństwo zniszczenia aparatury wtryskowej. A przecież filtry paliwa, zwłaszcza w naszym sklepie, są znacznie tańsze i ich fachowy montaż w warsztacie też kosztuje zdecydowanie mniej niż naprawa całych, skomplikowanych układów.

Nie wiesz, który model zapewni odpowiednią filtrację? Konsultanci AutoCraft24.pl chętnie Ci pomogą

Na rynku części samochodowych nie obowiązują jednolite standardy. Każdy koncern stosuje wybrane przez siebie rozwiązania konstrukcyjne, co w zasadzie całkowicie wyklucza stosowanie dowolnych podzespołów. To oczywiście nie oznacza, że osoby zmotoryzowane skazane są na filtry paliwa oferowane przez autoryzowane stacje obsługi. W asortymencie AutoCraft24.pl dysponujemy wieloma pełnowartościowymi zamiennikami, dostarczanymi przez najbardziej renomowanych producentów w branży. Zapewniamy nie tylko wysoką jakość, ale również błyskawiczną obsługę wszystkich Klientów oraz konkurencyjne ceny. Ze znalezieniem filtra paliwa do konkretnego samochodu nie mamy najmniejszych problemów. Wystarczy się z nami skontaktować albo skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki w naszym sklepie internetowym. Ponadto współpracujemy z cenionymi firmami, zapewniającymi szybką dostawę – zatem nie ma na co czekać, tylko zamawiać filtry paliwowe oraz inne, potrzebne części!