Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Popularni Dostawcy
  2. Mobil 1 oleje silnikowe i środki smarne
, 08.04.2019 08:50:30

Mobil 1 oleje silnikowe i środki smarne

oleje Mobil1

Dokładnie 42  lata temu na sklepowe półki trafił syntetyczny olej silnikowy Mobil1 . Od tamtego czasu znacznie zmieniły się standardy  w zakresie ochrony silnika i jakości olejów a to dzięki bliskiej współpracy Mobil1 z producentami pojazdów i zespołami wyścigowymi. Prowadzone badania nad składem chemicznym oraz nowymi formułami  smarnymi doprowadziły do tego, że Mobil1 zyskał miano zaawansowanego technologicznie oleju silnikowego.

Dobry olej nie tylko ogranicza zużycie paliwa, ale też po obniżeniu poziomu fosforu wydłuża żywotność katalizatora. Różne formuły oleju Mobil1 zapewniają skuteczną ochronę silnika, doskonałe właściwości w szerokim zakresie temperatur oraz zapobiegają tworzeniu się osadów, gdyż olej szybko dociera do wszystkich punktów smarowania. Wydłuża też żywotność silnika oraz poprawia osiągi. Nic więc dziwnego, że mimo upływu czasu Mobil 1 jest nadal wiodącym na świecie olejem syntetycznym. Zalewane są nim wychodzące z fabryk silniki do ponad 60 modeli pojazdów takich jak Porsche, Mercedes-AMG, Aston Martin, Bentley, McLaren i wiele innych .

Warto  też wspomnieć o teście -miliona mil, jakiemu został poddany Mobil 1. Nowy silnik w BMW 325i zalano właśnie tym olejem i nieprzerwanie jeżdżono nim przez 4 lata, zatrzymując się jedynie by poddać się okresowym czynnościom serwisowym. Po osiągnięciu dystansu 1600000 km, czyli 1 milion mil rozebrano silnik i co się okazało? Większość części utrzymywała się w zakresie tolerancji BMW określonym jako "nowe", silnik był w doskonałym stanie technicznym, nie znaleziono też w nim istotnych oznak zużycia.

Oleju Mobil, chyba nikomu nie trzeba polecać. Jeśli musisz wymienić olej w swoim pojeździe zdecyduj się na Mobil1, znajdziesz go w ofercie naszego sklepu internetowego w zakładce części uniwersalne.