Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. « Wróc do  Marki samochodów
  2. SUBARU

Części do samochodów SUBARU
- wybierz model SUBARU

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór części do samochodów Subaru. Oferujemy wysokiej jakości części zamienne do wszystkich modeli Subaru znanych i cenionych na rynku producentów w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasza oferta obejmuje wszystkie możliwe części do aut Subaru, takie jak: oleje, elementy układu chłodzenia, hamulce, układ kierowniczy, zapłon silnika i wiele innych. 
Nie pozwól by Twoje Subaru stało zepsute! Wybierz model i silnik, a następnie część która Cię interesuje i zamów z dostawą do domu.

FILTRUJ WEDŁUG ROKU: 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000-2009 2010-2019 2020

Subaru części zamienne

Historia Subaru sięga okresu II wojny światowej. Za powstanie marki odpowiedzialny jest pionier japońskiej techniki lotniczej Chikuhei Nakajima. Założył w roku 1917 firmę o nazwie Nakajima Aircraft Company, która zajmowała się produkcją samolotów jak i części do nich. Po wybuchu II wojny światowej przedsiębiorstwo zostało zdemilitaryzowane i podzielone na 12 całkowicie odrębnych firm. W 1953 roku za zgodą ONZ oraz Stanów Zjednoczonych, 6 tych firm połączyło się tworząc jedną o nazwie Fuji Heavy Industries. Przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją sprzętu budowlanego, gospodarstwa domowego i maszyn roboczych. W tym samym roku zdecydowano również o powstaniu odpowiedniego miejsca do konstruowania samochodów. W 1954 roku firma prezentuje swój pierwszy prototyp nazwany P-1. W kolejnym roku firma zaprezentowała nowy model , który nazwano Subaru 1500. Był on tak zaawansowany technicznie, że zdobył on przydomek arcydzieła technologicznego. Samochód posiadał między innymi w pełni niezależne zawieszenie, przednie zawieszenie wyposażone w amortyzatory olejowo-gazowe oraz został wyposażony w niezależne wahacze wleczone. Był też pierwszym samochodem, na którym widniało logo z sześcioma gwiazdami symbolizującymi połączenie sześciu firm. Niestety sprzedaż tych modeli była znikoma za sprawą słabo rozwiniętej sieci dystrybucji. Firma zawiesza produkcję samochodów osobowych i przystępuje do produkcji autobusów, które na drogach pojawiają się w 1958 roku, jednak w tym samym roku zdecydowano o powrocie do produkcji samochodów osobowych. W 1966 roku zaprezentowano serię 1000, model ten również zaskoczył swoim zaawansowaniem technologicznym dzięki zamontowaniu po raz pierwszy poprzecznie montowanego silnika. Kolejnym zachwycającym modelem był Subaru Leone z silnikiem typu boxer i napędem na cztery koła nazwanym 4WD. Rozwiązania te również nie pojawiły się nigdy wcześniej w samochodach osobowych. Model ten zapoczątkował również dumę koncernu jaką jest napęd AWD. Najlepszym okresem dla Subaru były lata 80-90  dwudziestego wieku gdy do produkcji wszedł legendarny już model o nazwie Impreza. Jego produkcja zaczęła się w 1992 roku, był i jest to rewolucyjny model dla historii tej marki jak i dla sportów motorowych, w których brał aktywny udział. Najważniejszym wydarzeniem były Mistrzostwa Świata w 1995 roku, wtedy Colin McRee za kierownicą  zdobył podwójną koronę WRC. Subaru dało tym samym nowy początek klasie aut WRC, na bazie której producenci tacy jak Mitsubishi, Peugeot, Ford, Toyota, Citroen czy Skoda, konstruują swoje samochody. Subaru Impreza w swojej seryjnej wersji również posiada sportowe odmiany, a wśród nich takie jak: WRX, WRX Sti, GT, Kombi czy Pick-up Baja.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą części do Subaru, w naszym internetowym sklepie motoryzacyjnym. Naszym celem jest zapewnienie części sprawdzonej jakości w przystępnych cenach. Praktyczna wyszukiwarka wg. kategorii części nie powinna sprawić ci trudności. Jeśli wolisz kontakt telefoniczny na 530 039 501, 15 842 79 31 lub e-mailowy na sklep@autocraft24.pl to z przyjemnością ci pomożemy.