Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Czujniki sklep internetowy
- wybierz Czujniki do swojego samochodu

Im samochód bardziej zaawansowany technicznie, tym większa liczba czujników i sond kontrolujących pracę jego poszczególnych elementów. Jeśli korzystasz z nowego auta, takich czujników w Twoim pojeździe będzie całe mnóstwo, ale nawet w starszych i tańszych wersjach aut, znaleźć można co najmniej kilka czujników odpowiadających za monitorowanie najważniejszych podzespołów pojazdu.Czujniki samochodowe wpływają na bezpieczeństwo auta i na naszą wygodę podróżowania, jednak im ich więcej, tym większe ryzyko, że któryś z nich ulegnie uszkodzeniu. Na szczęście w naszym sklepie znajdziesz mnóstwo typów czujników pasujących do wielu popularnych modeli auta spotykanych na polskich drogach. Mamy m.in. czujniki ciśnienia powietrza, czujniki samochodowe ciśnienia oleju i paliwa, czujniki poziomu paliwa, czujniki prędkości pojazdu i liczby obrotów, czujniki spalania skutkowego i mnóstwo innych.

Obecnie produkowane samochody są w wiele różnych czujników do obsługi silnika oraz podzespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Przy uszkodzeniu któregoś z czujników, poruszanie się pojazdem jest niebezpieczne bądź niemożliwe poprzez nieuruchomienie silnika.

czujniki w ofercie autocraft24.pl

Rodzaje czujników.

Czujniki jakie możemy spotkać samochodzie to m.in.

Sonda lambda, odpowiada ona za poprawne spalanie kontrolując zawartość tlenu w spalinach, uszkodzona sonda może doprowadzić do zbyt ubogiej mieszanki, skutki tej awarii mogą być bardzo poważne. Może bowiem dojść do przegrzania katalizatora oraz jego samozapłonu. Uszkodzona sonda wpływa również na ilość spalanego paliwa, może nawet wzrosnąć do 50%.

 

Położenia wału korbowego oraz wałka rozrządu, czujnik położenia wału jest umieszczony przy wale korbowym silnika i sczytuje on informacje koła wału korbowego i przekazuje informacje do układu sterowania zapłonem. Na podstawie prędkości wału korbowego dobiera charakterystykę zapłonu, kąt wyprzedzenia oraz przebieg wtrysku paliwa. Czujnik położenia wałka rozrządu rozpoznaje na którym cylindrze jest obecnie suw pracy. Przesyła on do sterownika silnika informacje na temat spalania stukowego, sterowania zapłonem oraz wtrysku paliwa.

 

Czujnik przepływu masy powietrza montowany między filtrem powietrza a przepustnicą. Odpowiada on za pomiar ilości tlenu w powietrzu dla poprawnego spalania mieszanki w silniku. Awaria przepływomierza skutkuje prace silnika w trybie awaryjnym, silnik traci diametralnie moc oraz wzrasta spalanie.

 

Duże znaczenie dla poprawnego działania naszego silnika ma również jego temperatura. Zastosowanie czujnika temperatury cieczy chłodzącej odpowiada za czas wtrysku paliwa, momentu zapłonu, regulacji wolnych obrotów. Uszkodzenie tego elementu może spowodować wzrost spalania paliwa trudności w odpaleniu silnika ciepłego jak i zimnego.