Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Włącznik świateł STOP sklep internetowy
- wybierz Włącznik świateł STOP do swojego samochodu

Wadliwie działający włącznik świateł stop to jedna z typowych usterek, jakie dotyczą samochodowego układu hamulcowego. Na szczęście jest to zwykle niegroźna usterka, z której usunięciem można poradzić sobie we własnym zakresie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni model włącznika świateł Stop, chociażby korzystając z oferty naszego sklepu, wypiąć stary włącznik i zastąpić go nowym. Co warte podkreślenia, włącznik świateł stop to niedrogie urządzenie, zatem jego wymiana nie wiąże się z koniecznością nadszarpnięcia domowego budżetu. Wśród produktów oferowanych przez nasz sklep znaleźć można wiele różnych wersji tego typu włączników, pasujących do różnych marek i modeli pojazdów. Jeśli nie chcesz pomylić się podczas zakupu, najpierw określ markę i model swojego samochodu, a my przedstawimy Ci listę produktów pasujących do takiego modelu auta.

Włącznik świateł stop to elektroniczny włącznik krańcowy który jak sama nazwa wskazuje odpowiada za włączenie światła stop. Montowany jest na obudowie pedału hamulca. Najczęściej w przełączniku przesuniecie się dźwigni pedału hamulca powoduje zwarcie obwodu i zaświecenie świateł stop. Zwolnienie dźwigni powoduje powrót do położenia wyjściowego. Sprawność układu jest bardzo ważna ponieważ informuje innych uczestników ruchu o możliwym niebezpieczeństwie.

włącznik świateł w sklepie AutoCraft24.pl

Zepsuty włącznik przy pedale hamulca.

Objawem awarii włącznika świateł stop jest brak załączanie się świateł w momencie wciśnięcia pedału hamulca , ciągle świecenie świateł stop lub w nowszej generacji samochodów zaświecenie kontrolki od sprawności elektrycznej samochodu. Zazwyczaj w takiej sytuacji aby usunąć awarie należy wymienić włącznik świateł stop na nowy.

Wymiana włącznika świateł stop.

Po upewnieniu się że na pewno włącznik stopu jest uszkodzony. Możemy spróbować go wymienić samodzielnie. Wymiana najczęściej polega na zdemontowaniu tapicerki zasłaniającej obudowę pedału sprzęgła. Zdemontowaniu wtyczki wiązki elenktycznej z czujnika i wymontowaniu czujnika. Po zamontowaniu nowego czujnika składamy wszystko w kolejności odwrotnej. W nowocześniejszych samochodach należy skasować błąd który zapisał się w sterowniku nadwozia.

W naszej ofercie części zamiennych znajdziesz właczniki siateł STOP w atrakcyjnej cenie.