Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Oleje do układu wspomagania sklep internetowy
- wybierz Oleje do układu wspomagania do swojego samochodu

Układ wspomagania obecnie jest w prawie wszystkich modelach aut. Trzeba podczas użytkowania pamiętać o tym, że wszystko podczas eksploatacji się zużywa i nie trwa wiecznie, dlatego też proponujemy Państwu specjalne oleje do układu wspomagania. Zapewnią one prawidłową pracę układu jak i jego odpowiednią konserwację, która zabezpieczy układ wspomagania przed uszkodzeniem. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wiele rodzajów olejów dlatego też prosimy dokładnie zapoznać się z ich specyfikacją, aby dobrać najlepszy do swojego modelu samochodu. Trzeba pamiętać, że dolanie innego oleju niż się posiada w samochodzie nie popsuje układu wspomagania, ale może spowodować zmniejszenie jego wydajności. W celu bliższego zapoznania się z tematem prosimy o kontakt, a nasi konsultanci przedstawią Państwu najlepsze oleje jak i przybliżą ewentualne usterki jakie mogą powstać przy nieprawidłowym doborze.

Hydrauliczny rodzaj wspomagania w pojeździe wymaga stosowania oleju do wspomagania. Do poprawnego działania przekładni kierowniczej musi być zastosowany odpowiedni olej, spełniający wszystkie wymagania oraz dodatki w nim zawarte przez producenta.

Kiedy należy wymienić płyn do wspomagania?

Płyn należy wymieniać wg zaleceń producenta, najczęściej jest to co 80 000 km i nie rzadziej niż co 2 lata. Zużyty olej może doprowadzić do uszkodzenia pompy wspomagania oraz uszkodzeń elementów gumowych. Stary olej może powodować również głośną pracę wspomagania oraz zwiększony opór kierownicy.

Jaki olej do wspomagania wybrać?

Olej do wspomagania podzielić możemy na 3 typy: Syntetyczny, półsyntetyczny i mineralny. Nie można mieszać ze sobą tych rodzai płynów, producent zawsze podaje jaki płyn powinien być zastosowany w danym układzie wspomagania.

Olej dzielimy także na kolor:

  • Kolor czerwony jest najbardziej popularnym olejem stosowanym w pojazdach, jest produkowany wg standardów General Motors znane są jako DEXTRON.
  • Kolor żółty stosowany głównie w samochodach koncernu Mercedes-Benz.
  • Kolor zielony produkowany dla samochód produkcji głównie niemieckiej jak Volkswagen, Ford, BMW, Volvo.
  •  
  • Wybór odpowiedniego oleju powinien być zastosowany wg zalecenia producenta samochodu, ponieważ nawet wybranie odpowiedniego koloru może też uszkodzić