Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Przekaznik sklep internetowy
- wybierz Przekaznik do swojego samochodu

Elektryczne przekaźniki to ważny element oświetlenia każdego auta. Dzięki nim unikamy dużych wahań napięcia, co zapobiega szybkiemu przepalaniu się styków i co w zauważalny sposób wpływa na moc świecenia samochodowych reflektorów. Większość nowych modeli aut standardowo wyposażona jest w elektryczne przekaźniki, co w bezpośredni sposób przekłada się na poprawę jakości działania świateł w samochodzie, a pośrednio na bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów. Wiele modeli samochodów posiada przekaźniki do każdego rodzaju samochodowego oświetlenia. Znaleźć zatem możemy zarówno przekaźniki do świateł mijania, jak i przekaźniki do świateł drogowych czy do kierunkowskazów. Jeśli szukasz jednego z tego typu urządzeń, w naszej ofercie znajdziesz ich całe mnóstwo. Wystarczy zaznaczyć markę i model pojazdu, do którego szukasz przekaźników elektrycznych.

Przekaźniki samochodowe są odpowiedzialne za uruchamianie urządzeń elektrycznych, umożliwiają one przepływ prądu z akumulatora do odbiornika. Dzięki przekaźnikom możemy korzystać z takich urządzeń jak światła mijania, drogowe czy przeciwmgłowe, elektryczne sterowanie szybami, centralnym zamkiem.

Działanie przekaźnika

Działanie przekaźnika polega na powstaniu w jego wnętrzu pola magnetycznego przyciąga specjalną ruchomą płytkę. Po zwarciu się elementów jest możliwy przepływ między akumulatorem a odbiornikiem. Kiedy nastąpi wyłączenie odbiornika prąd przestaje płynąć przez elektromagnes i następuje rozłączenie się zworki. Dzięki zastosowaniu przekaźników nie ma konieczności stosowania grubych i długich kabli do łączenia wszystkich odbiorników.

Rodzaje przekaźników

W obecnie produkowanych samochodach stosuje się kilka rodzai przekaźników. Najczęściej stosowanymi przekaźnikami są z otwartymi stykami, złączenie następuje podczas przepływu prądu. Tak zbudowane przekaźniki stosuje się w obwodach wszystkich świateł znajdujących się w pojeździe (drogowe, mijania, przeciwmgłowe oraz do ogrzewania tylnej szyby lub sygnału dźwiękowego).

Zamknięte styki stosuje się w pojazdach wyposażonych w alarmy bądź immobiliserów. W tym przypadku przepływający prąd powoduje rozwarcie się styków i uruchomienie odpowiedniego odbiornika.

Styki nieruchome tutaj za zmianę napięcia przekazywanego do odbiorników odpowiedzialna jest zwora, która porusza się między stykami. Przekaźniki zbudowane w taki sposób mogą obsługiwać obwód centralnego zamka bądź sterowania elektrycznymi szybami.