Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Przerywacz kierunkowskazów / przekaznik sklep internetowy
- wybierz Przerywacz kierunkowskazów / przekaznik do swojego samochodu

Za właściwą pracę kierunkowskazów odpowiada niewielkie urządzenie, które potocznie nazywa się przerywaczem. Faktycznie przerywacze to nic innego jak elektroniczne przekaźniki kierunkowskazów, które sterują ich pracą, tak by kierunkowskazy świeciły w odpowiednim rytmie, z częstotliwością zgodną z obowiązującymi przepisami. Jeśli przekaźnik ulegnie uszkodzeniu, kierunkowskazy mogą migać zbyt szybko lub zbyt wolno, mogą również w ogóle przestać działać, co stanowi poważne zagrożenie dla kierowcy i pozostałych uczestników ruchu drogowego. W naszym sklepie znajdziesz przekaźniki kierunkowskazów pasujące do wielu popularnych modeli aut. Są wśród nich zarówno produkty oryginalne, jak i tańsze zamienniki, które nierzadko mogą być instalowane w wielu różnych modelach pojazdów. Jeśli szukasz nowego przekaźnika do swojego auta, na pewno będziemy mogli Ci pomóc. 

Przerywacz kierunkowskazu jest to urządzenie elektryczne odpowiedzialne za zmianę prądu stałego w impulsy dzięki czemu światła kierunkowskazów migają. Wyróżniamy dwa rodzaje przerywaczy kierunkowskazów: mechaniczne (działają na zasadzie zmiany kształtu elementu bimetalowego) i elektroniczne (zbudowane z elektronicznych elementów dyskretnych).

Do czego służy przerywacz kierunkowskazów?

Przerywacz kierunkowskazów odpowiada za odpowiednią częstotliwość działania świateł, przepisy ruchu drogowego określają precyzyjnie od 60 do 120 razów na minutę. Na ogół przerywacze nie różnią się od siebie, lecz niektórzy producenci aut stosują specjalne obudowy i montują je w różnych miejscach w pojeździe.

Objawy uszkodzonego przerywacza

Uszkodzony przerywacz może doprowadzić do nieprawidłowego działania kierunkowskazów tzn. do zbyt szybkiego lub zbyt wolnego działania świateł. Czasem zdarza się również, że światła kierunkowskazów w ogóle nie „mrugają” tylko świecą ciągłym światłem.