Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora sklep internetowy
- wybierz Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora do swojego samochodu

Jeśli szukasz akcesoriów potrzebnych do prawidłowego zamocowania amortyzatora lub nowych części do wykonania takiego mocowania, zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu. Wśród naszych produktów znajdziesz sprzęt i części, dzięki którym wymienisz, naprawisz lub zregenerujesz mocowanie amortyzatora w niemal każdym popularnym modelu samochodu, jaki możesz spotkać na polskim rynku. Naprawiając lub wymieniając mocowanie amortyzatora mogą być Ci potrzebne takie części i akcesoria jak: łożysko walcowe, kompletne mocowanie amortyzatora teleskopowego, pierścień oporowy czy regeneracyjny zestaw naprawczy. Jeśli szukasz jednego z tego typu elementów, zachęcamy do skorzystania z naszej sklepowej wyszukiwarki części samochodowych. Dzięki niej szybko sprawdzisz, czy mamy na składzie mocowanie amortyzatora pasujące do posiadanego przez Ciebie modelu auta.

Ważnym elementem w konstrukcji zawieszenia pojazdu samochodowego jest górne łożysko amortyzatora. Składa się ono z łożyska tocznego umieszczonego w gumowej obudowie służącej do tłumienia drgań.

mocowanie amortyzatora w sklepie autocraft24.pl

Do czego służy mocowanie kolumny zawieszenia?

Element taki odpowiada za obracanie się całej kolumny wraz z amortyzatorem i sprężyną. Zapewnia ono nie tylko możliwość obracania się całej kolumny zawieszenia, ale także za tłumienie drgań elementów zawieszenia. Każdy dźwięk dochodzący z tego elementu jest niepożądany, ponieważ łożysko gdy się zużywa potrzeba użyć większej siły do skręcenia kołami. Jeżeli dojdzie do całkowitego zablokowania się łożyska może dojść do obracania się sprężyny w kolumnie i słyszy charakterystyczne sprężyste strzały.

Kiedy dokonywać wymiany?

Wymieniać górne mocowanie należy, gdy dojdzie do jego uszkodzenia, bądź gdy wymieniamy amortyzatory. Warto pamiętać, że amortyzatory mają podobną wytrzymałość co łożyska. Wymianę należy dokonać przy wymianie amortyzatorów bądź sprężyn, zapobiegniemy w ten sposób wydatkom w późniejszym czasie.Przy wymianie kolumny warto założyć nowe odboje oraz osłony.

W Naszym sklepie znajdziecie przeróżnych producentów górnych mocowań kolumny zawieszenia m.in. (Sachs, SNR czy SKF).