Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Osuszacz sklep internetowy
- wybierz Osuszacz do swojego samochodu

Ważną częścią samochodowej klimatyzacji jest osuszacz, czyli niewielki podzespół najczęściej przybierający formę aluminiowego zbiorniczka lub woreczkowego wkładu zintegrowanego z chłodnicą.Osuszacz służy do pochłaniania nadmiaru wilgoci z samochodowej instalacji klimatyzacyjnej. Wilgoć może pojawić się w systemie w związku z wymianą sprężarki lub też w momencie uzupełniania lub wymiany czynnika chłodzącego. Osuszacz klimatyzacji pomaga pozbyć się tej wilgoci, a tym samym chroni klimatyzację przed korozją oraz zwiększa skuteczność jej działania – wilgoć zmieszana z czynnikiem chłodzącym obniża sprawność chłodzenia i tym samym sprawność działania całego układu samochodowej klimatyzacji. W naszym sklepie kupisz osuszacze pasujące do wielu modeli aut różnych marek - oryginalne i tańsze zamienniki, które również objęte są gwarancją producenta.

Osuszacz klimatyzacji odpowiada za osuszanie powietrza wydobywającego się z kratek wentylacyjnych pojazdu. Dzięki temu możemy podróżować w odpowiednich warunkach, bez dużej wilgotności powietrza, nieprzyjemnych zapachów oraz szkodliwych bakterii.

Do czego służy osuszacz?

Osuszacz klimatyzacji to filtr który ma za zadanie wyłapywać wilgoć z układu klimatyzacji poprzez zamontowanie w jego obudowie specjalnego środka higroskopijnego, zatkany filtr powoduje spadek ciśnienia w układzie klimatyzacji, przez co spada wydajność klimatyzacji. Filtr ten pomaga nam również w osuszaniu wnętrza pojazdu np szyb, podczas deszczowej pogody.

Kiedy wymieniać filtr osuszacz?

Wymiana filtra osuszacza powinna odbywać się po każdorazowym rozszczelnieniu układu, bądź zatarcia kompresora. Jeżeli klimatyzacja jest sprawna, to wymianę przeprowadzamy co około 2 lata.

Jak wymienić filtra we własnym zakresie?

Wymianę filtra osuszacza klimatyzacji najlepiej powierzyć fachowcom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt do odciągnięcia czynnika chłodniczego. Po zamontowaniu nowego filtra osuszacza należy sprawdzić układ pod względem szczelności.