Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Kompresor / pojedyncze części sklep internetowy
- wybierz Kompresor / pojedyncze części do swojego samochodu

Jednym z kluczowych elementów samochodowej klimatyzacji jest kompresor, czyli rodzaj sprężarki, której zadaniem jest wymuszenie przepływu czynnika chłodzącego i utrzymanie jego właściwego ciśnienia. Jeśli sprężarka działa w nieprawidłowy sposób, efektywność samochodowej klimatyzacji wyraźnie spada lub klimatyzacja w ogóle przestaje działać. Kompresor klimatyzacji to największa i jednocześnie jedna z najważniejszych części (również najdroższych)układu klimatyzacji, bez której chłodzenie wnętrza auta w ogóle nie byłoby możliwe. Jeśli szukasz nowych kompresorów lub innych podzespołów pasujących do klimatyzacji zainstalowanej w Twoim aucie, możesz wybierać spośród setek produktów tego typu, oferowanych przez nasz internetowy sklep motoryzacyjny. Wśród naszych produktów znajdziesz najlepsze zamienniki i oryginalne części pasujące do wielu modeli popularnych marek samochodów.

Sprężarka klimatyzacji służy do sprężania czynnika chłodzącego, później czynnik przekazywany jest do skraplacza, gdzie jest schładzany. Czynnik jest kierowany przez zawór rozprężny do parownika i ponownie wraca do sprężarki.

Awarie sprężarki

Awarię sprężarek zdarzają się stosunkowo rzadko, najczęściej do uszkodzenia dochodzi poprzez zaniedbanie użytkownika m.in. zaniedbywanie przeglądów okresowych (wymiana filtra osuszacza), niewłaściwy dobór lub niewłaściwa ilość oleju do kompresora oraz jego za duże rozcieńczenie środkiem kontrastowym, praca bez czynnika w przypadku kompresora bez sprzęgła, ciało obce które dostało się do sprężarki, praca przy zbyt wysokim ciśnieniu.

Wymiana kompresora

Koszt kompresora jest duży, waha się od tysiąca do nawet 3-4 tysięcy złotych zależnie od jego budowy. Przy wymianie kompresora należy również przyjrzeć się uważnie pozostałym elementom, w przypadku uszkodzenia mechanicznego sprężarki należy wypłukać cały układ oraz wymienić skraplacz, filtr osuszacz, wszystkie oringi oraz zawór rozprężny