Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Przełączniki oświetlenia / przekaźniki / sterowniki sklep internetowy
- wybierz Przełączniki oświetlenia / przekaźniki / sterowniki do swojego samochodu

Sterowanie samochodowym oświetleniem to coraz bardziej skomplikowany system, który wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań technicznych. Ich podstawą są różnego rodzaju przełączniki oświetlenia, w tym różnej maści przekaźniki i sterowniki, które kontrolują pracę świateł samochodowych, z jakich codziennie korzystamy podróżując autem. Jeśli jeden z takich elementów zawiedzie, może to w negatywny sposób wpłynąć na nasze osobiste bezpieczeństwo, a także na bezpieczeństwo postronnych uczestników ruchu drogowego, których wadliwe działanie świateł naszego auta może zwyczajnie wprowadzić w błąd. Jeśli chcesz znaleźć przekaźniki lub sterowniki oświetlenia pasujące do Twojego samochodu, skorzystaj z naszej sklepowej wyszukiwarki. Znajdziesz markowe części i wysokiej jakości zamienniki, które pasują do wielu modeli aut, również tych starszych.

Przełączniki elektryczne w pojazdach służą do obsługi elektronicznymi systemami, które znajdują się w wyposażeniu. Jednymi z podstawowych przełaczników w samochodzie są odpowiedzialne za obsługe wycieraczek i świateł zewnetrznych.

Co możemy obsługiwać przełącznikami?

Dzięki przełącznikom elektrycznym możemy sterować wycieraczkami, światłami, sygnałem dźwiękowym, sterowaniem szyb i lusterek oraz zarządzaniem systemami bezpieczeństwa jak ESP czy ASR. ;

Gdzie są zamontowane najczęściej przełączniki?

Obsługiwanie głównych elementów jak światła, wycieraczki czy sygnał dźwiękowy muszą znajdować się z zasięgu ręki kierowcy. Montowane są często jako przełącznik zespolony na kierownicy pojazdu. Sterowanie szyb, lusterek oraz innych systemów bezpieczeństwa są umiejscowione w tunelu środkowym.