Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Filtr powietrza kabinowy sklep internetowy
- wybierz Filtr powietrza kabinowy do swojego samochodu

Powietrze dostające się do wnętrza pojazdu może być pełne różnego rodzaju zanieczyszczeń tj. kurz, pyłki roślin, zarodniki grzybów, drobne owady, drobiny asfaltu, kawałki gumy, cząstki kwarcu i wiele innych. Dlatego we współczesnych pojazdach powietrze zasysane do wnętrza auta poddaje się procesowi filtracji. Praktycznie każdy współczesny samochód standardowo wyposażony jest w filtr kabinowy, który chroni nas przed tego typu zanieczyszczeniami. Oczywiście, jak każdy inny filtr, również filtr kabinowy z czasem ulega poważnemu zanieczyszczeniu i należy go zastąpić jego nową, czystą wersją. Jeśli szukasz filtra kabinowego pasującego do Twojego auta, zapoznaj się z bogatą ofertą naszego sklepu. Wybierz markę pojazdu, a następnie jego model i zamów filtr kabinowy, który pasuje do Twojego samochodu.

Filtr kabinowy inaczej nazywany filtrem przeciwpyłkowym jest bardzo częstym wyposażeniem nowych samochodów, szczególnie jeżeli posiadają one klimatyzację. Co prawda filtr kabinowy nie jest techniczną częścią samochodu i nie stanowi o jego sprawności, jednak ma on ogromne znaczenie dla wygody i komfortu kierowcy. Filtr przeciwpyłkowy odpowiada za filtrację powietrza dostającego się do wnętrza samochodu, jego głównym zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszceń i pyłków. 

Wymiana filtra kabinowego

Filtr kabinowy - sklep z częściami AutoCraft24.pl

Bardzo duża ilość zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu powdouje, że filtr kabinowy dość szybko się zużywa. Zaleca się wymianę filtra kabinowego co około pół roku, jednak bardzo ważny jest jego okresowy przegląd bo może okazać się że wymiana musi nastąpić szybciej lub możemy z nią jeszcze trochę poczekać - wszystko zależy od zewnętrzych warunków, w których użytkujemy samochód. 

Oznaką zużytego filtra kabinowego bardzo często jest parowanie przedniej szyby, słaba praca dmuchawy wentylacyjnej lub nieprzyjemny zapach w samochodzie. Wymiana filtra kabinowego jest bardzo prostą czynnością i nawet mało doświadczone osoby powinny sobie z nią poradzić.

Jaki filtr przeciwpyłkowy wybrać? 

Pełniona funkcja i zasada działania w każdym filtrze kabinowym jest taka sama, a podczas wyboru powinniśmy brać pod uwagę jego wielkość oraz rodzaj i jakość użytych materiałów, a także odporność na wilgotność która znacznie zmniejsza wydajność każdego filtra kabinowego. 

Ze względu na ilość oraz rodzaj pochłanianych zanieczyszczeń najlepszą wydajnością charakteryzują się filtry kabinowe z węglem aktywnym i to one są najczęściej wybierane. W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór filtrów kabinowych do wszystkich rodzajów samochodów i modeli. Oferujemy wysokiej jakości filtry znanych producentów jak również zamienniki, których jakość jest również bardzo wysoka.