Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Filtr oleju sklep internetowy
- wybierz Filtr oleju do swojego samochodu

Olej silnikowy w czasie pracy ulega częściowemu zanieczyszczeniu, co jest naturalną konsekwencją pracy silnika spalinowego. Brud znajdujący się w oleju może uszkodzić silnik, dlatego do jego oczyszczania stosuje się specjalne rodzaje filtrów. Filtr oleju silnikowego to podstawowy element układu smarowania samochodów, w który wyposażony jest każdy pojazd napędzany silnikiem spalinowym, w tym samochody osobowe, terenowe, ciężarowe, a także maszyny budowlane czy pojazdy rolnicze. Regularnie wymieniane filtry olejowe pozwalają podnieść żywotność każdego silnika. Oczywiście ze względu na różnorodność marek i klas pojazdów, w których stosowany jest filtr olejowy, w sprzedaży znaleźć możemy samochodowe filtry oleju różniące się od siebie kształtem, rozmiarami czy materiałem, z jakiego je wykonano. W ofercie naszego sklepu znajdziesz najlepsze filtry oleju pasujące do setek modeli pojazdów różnych marek i typów. W dodatku, jak dowodzi nasz asortyment, cena filtra oleju spełniającego najwyższe wymagania jakościowe nie musi być wygórowana.

Filtr oleju podstawowe informacje

Pamiętaj! Wymieniając olej, zawsze koniecznie wymieniaj także filtr olejowy

Filtr oleju to część samochodowa odpowiedzialna za filtrowanie oleju silnikowego w autach. Jakość i kondycja, w jakiej znajduje się filtr do oleju ma ogromny wpływ na pracę i żywotność silnika samochodowego. Jak dobrze wiadomo, podczas pracy silnika do oleju wraz z powietrzem i paliwem dostaje się wiele zanieczyszczeń, a zadaniem filtra oleju jest ich zatrzymanie i zabezpieczenie silnika przed uszkodzeniem. Wkład filtra oleju przyjmuje ich ogromną ilość, jednak jego zdolności magazynowania nie są nieograniczone. Dlatego przy każdej wymianie oleju, filtr do oleju silnikowego również powinien zostać zastąpiony nowym.

Sklep internetowy AutoCraft24.pl przygotował atrakcyjną ofertę obejmującą wyłącznie filtry olejowe uznanych producentów, gwarantujące skuteczne zatrzymywanie maksymalnej ilości krążących po układzie smarowania zanieczyszczeń. Cena każdego z nich jest ponadto nader atrakcyjna.

Regularne wymiany oleju, podczas których za każdym razem powinien zostać zastosowany nowy filtr oleju, to jedna z podstawowych czynności obsługowych spowalniających zużycie silnika.

Jakie są rodzaje filtrów oleju?

Filtry oleju możemy podzielić na dwa podstawowe typy: puszkowe filtry olejowe oraz wkłady filtrów oleju. Pierwsze z nich skłądają się z obudowy i wkładu filtrującego - w momencie wymiany filtra konieczna jest wymiana obu elementów. Wkłady filtrów oleju mogą być zintegrowane w silinku lub umieszczane bezpośrednio w obudowie i podczas ich wymiany następuje wymiana wyłącznie wkładu filtrującego, przez co to rozwiązanie jest uznawane za bezpieczniejsze dla środowiska.  

Jaki filtr oleju wybrać? 

W zależności od producenta oraz posiadanego modelu auta do każdego samochodu pasuje nieco inny filtr oleju. Na pierwszy rzut oka wszystkie filtry oleju wyglądają bardzo podobnie, w sumie to nic dziwnego bo przecież każdy z nich został stworzony w tym samym celu - filtrowania oleju silnikowego.

Przyglądając się jednak bliżej filtrom oleju zauważyć można, że w niektórych z nich zawartość materiału filtrującego (bibuły fitlracyjnej) jest większa lub mniejsza, jednak czy ma to wpływ na jakość filtrowania oleju? Nie do końca. Bowiem jakość użytego materiału filtrującego ma tu pierwszorzędne znaczenie, a dodatkowymi aspektami świadczącymi o jakości filtra są konstrukcja obudowy oraz ilość i ułożenie zaworów znajdujących się na obudowie. Najbardziej istotny aspekt to zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń, która zależy od zastosowanego materiału filtracyjnego i na to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru filtra oleju. Isotne są również szczelność uszczelki filtra oraz jakość wykonania gwintu, jeśli te elementy są słabo wykonane olej może wyciekać.

Jakiego producenta filtr oleju wybrać?

Na to pytanie niestety jednoznacznie nie da się odpowiedzieć, ponieważ każdy producent filtrów oleju ma swoje lepsze i nieco gorzej wykonane modele filtrów, jednak warto zwracać uwagę na tych najpopularniejszych producentów: Filtron, Bosch, Automega, Mann-Filter czy Torpan. Jeśli szukasz najlepszego filtra oleju do swojego samochodu i zastanawiasz się, który wybrać to możesz do nas napisać lub zadzownić - z miłą chęcią pomożemy i doradzimy.       

Problem z filtrem oleju

Najczęściej spotykanym problemem dotyczącym filtra oleju jest jego nieszczelność. Olej zamiast przepływać przez element filtrujący przemieszcza się bokiem przez powstałe szczeliny przez co niemożliwa jest jego fitlracja. Uszkodzony filtr oleju powinien zostać od razu wymieniony na nowy, ponieważ w przeciwnej sytuacji nie będzie on spełniał swojej podstawowej funkcji filtracji oleju silnikowego co naraża na uszkodzenie silinka - jego zatarcie.

Wymiana filtra oleju - kiedy i jak?

Jak już wczesniej zostało wpsomniane sprawnie działający filtr oleju jest niezwykle ważny dla naszego samochodu. Regularna wymiana filtra oleju jest bardzo ważna, zużyty filtr nie tylko naraża na uszkodzenie silnika, ale również przyczynia się do zmniejszenia mocy samochodu i zwiększenia spalania paliwa. Filtr oleju powinien być wymieniany za każdym razem gdy wymieniamy olej.

Sama wymiana filtra oleju jest stosunkowo prostą czynnoscią, z którą bez większych problemów można sobie poradzić samodzielnie. Dokłady proces wymiany filtra oleju opisaliśmy w specjalnym artykule do przeczytania którego serdecznie zachęcamy.