Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Zbiornik paliwa / pojedyncze części sklep internetowy
- wybierz Zbiornik paliwa / pojedyncze części do swojego samochodu

Jednym z niewidocznych, ale bardzo ważnych elementów każdego pojazdu jest zbiornik paliwa, który stanowi centralną część każdego układu paliwowego, systemu odpowiedzialnego za dostarczenie paliwa do cylindrów silnika. Uszkodzony, czyli nieszczelny zbiornik paliwa to poważne zagrożenie dla każdego pojazdu. Jeśli jesteś zmuszony wymienić zbiornik paliwa, w naszym sklepie znajdziesz nie tylko zbiorniki, ale również pojedyncze części, które mogą pomóc w ich prawidłowym montażu. Wystarczy, że wybierzesz markę i model auta, do którego szukasz zbiornika. Dzięki temu szybko sprawdzisz, czy aktualnie w naszej ofercie znajduje się zbiornik paliwa lub inne elementy układu paliwowego, których potrzebujesz. Co warte podkreślenia, oferowane przez nas części są fabrycznie nowe, w związku z czym wszystkie objęte są gwarancją producenta. 

Zbiornik paliwa zwany inaczej bakiem, służy do magazynowania paliwa potrzebnego do zasilania silnika spalinowego.

Jakie zadanie spełnia zbiornik?

Zbiornik paliwa służy do magazynowania ciekłego paliwa oraz w postaci gazowej. Z racji, że ilość paliwa zmniejsza się z upływem kilometrów, zmienia się również ciśnienie wewnątrz zbiornika. Dlatego montowane są specjalne systemy odpowietrzenia zbiornika. Na zbiornikach montowany jest czujnik mierzący poziom paliwa oraz pompę paliwa, która przetłacza paliwo ze zbiornika do silnika.;

Budowa zbiorników

Zbiorniki paliwa wykonywane są z blachy bądź tworzywa sztucznego. Każde z tych materiałów posiada wady i zalety, zbiorniki wykonywane z blachy są bardziej narażone na korodowanie. Zbiornik wykonany z tworzywa sztucznego wytwarza pole elektrostatyczne, które mogło by doprowadzić do zapłonu paliwa. Dlatego montuje się specjalne układy odprowadzania układów elektrostatycznych.