Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Reflektor / pojedyncze części sklep internetowy
- wybierz Reflektor / pojedyncze części do swojego samochodu

Reflektory w samochodach osobowych i ciężarowych to ten element pojazdu, który w razie wypadku lub nawet niewielkiej stłuczki, zwykle w pierwszej kolejności ulega uszkodzeniu. Warto przy tym pamiętać, że podróżowanie autem bez sprawnego oświetlenia jest nie tylko niebezpieczne, ale i niezgodne z prawem. Jeśli zatem rozbiłeś reflektor, musisz jak najszybciej wymienić go na nowy. Na liście produktów naszego sklepu znajdziesz praktycznie wszystkie typy reflektorów stosowanych w współczesnych samochodach osobowych, od lamp kierunkowskazów zaczynając, przez oświetlenie do jazdy dziennej, a na światłach STOP kończąc. Oczywiście w naszej ofercie nie zabrakło miejsca również na oświetlenie tablicy rejestracyjnej, światła cofania czy na wewnętrzne oświetlenie samochodu. Znajdź oświetlenie pasujące do Twojego modelu auta i podróżuj bezpiecznie!

Reflektor to ta część pojazdu bez której ciężko było by się poruszać szczególnie po zmroku. Posiada on w sobie światła mijania, drogowe, pozycyjne, ale często też przeciwmgłowe i kierunkowskazy.

reflektory w ofercie autocraft24.pl

Budowa reflektora

Jeszcze nie tak dawno reflektory posiadały odbłyśniki, które odpowiednio kierowały źródło światła by nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka oraz do oświetlania drogi przed pojazdem. Dziś częściej stosuje się soczewkę wbudowaną w reflektor. Taka budowa daje Nam precyzyjne kształtowanie światła oraz zmniejszenie budowy reflektora. Reflektor soczewkowy może być stosowany z dwoma typami żarówek – halogenowa lub samowyładowcza (ksenonowa). W takich lampach światła mijania posiadają soczewkę, natomiast światła drogowe projektowane są jako całościowe.

Wybór reflektora

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego reflektora dla Naszego samochodu. Taki reflektor musi posiadać szereg wymogów technicznych, a co najważniejsze homologację by bezpiecznie można było z nich korzystać. Warto więc zaufać sprawdzonym producentom m.in. Bosch, Valeo, Depo, Hella czy TYC.