Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Sprężyny zawieszenia/Elementy Sprężyny sklep internetowy
- wybierz Sprężyny zawieszenia/Elementy Sprężyny do swojego samochodu

Jednym z kluczowych elementów samochodowego zawieszenia są resory, które od początków motoryzacji pełnią niemal identyczną funkcje, choć oczywiście ich kształt i sposób działania przez wiele lat ulegał stopniowym modyfikacją. Współcześnie najwcześniej spotykanym rozwiązaniem są sprężyny śrubowe, które znajdziemy w dziesiątkach modeli różnych marek pojazdów. Jeśli Twoje auto czeka na remont zawieszenia, być może czeka Cię właśnie konieczność wymiany sprężyny zawieszenia. Nasz sklep zajmuje się sprzedażą wielu części, podzespołów i elementów, z których składa się samochodowe zawieszenie. Jeśli zatem szukasz takiego produktu jak sprężyny zawieszenia, wystarczy sprawdzić czy mamy taką część pasującą do wybranego przez Ciebie modelu auta. W odszukaniu odpowiedniego produktu pomoże Ci niezawodna w działaniu, sklepowa wyszukiwarka. 

Sprężyny śrubowe są dziś najczęściej stosowane w pojazdach, bez nich nie było możliwe zastosowanie kolumny MacPersona. Jednak sprężyny poprzez swoją większą elastycznością niż resory piórowe znalazły zastosowanie na tylne osi pojazdów.

sprężyny zawieszenia w autocraft24.pl

Zalety i wady sprężyn śrubowych

Do zalet sprężyn możemy zaliczyć prostą budowę, zajmuje też niewiele miejsca w zawieszeniu pojazdu. W porównaniu do resorów piórowych posiadają one też większą elastyczność, oraz łatwą możliwością regulacji wysokości pojazdu. Pojazd wyposażony w sprężyny dużo lepiej „wybiera” nierówności drogi, jazda jest komfortowa oraz bezpieczniejsza (koło nie jest odrywane od podłoża). 

Głównym minusem sprężyn śrubowych jest brak możliwości przenoszenia sił bocznych, dlatego w takim rozwiązaniu jest konieczne stosowanie wahaczy, zarówno w przedniej jak i tylnej osi. Sprężyny także nie mogą przenosić tak dużych sił jak resory piórowe.

Sprężyny śrubowe – ich rola

Sprężyny w zawieszeniu służą za tłumienie mas nieresorowanych czyli kół, hamulców oraz elementów zawieszenia, zapewnia to komfort podróżowania oraz zabezpiecza pojazd przed uszkodzeniami. Same sprężyny nie zdały egzaminu, samochód zachowywałby się jak kołyska, dlatego stosuje się amortyzatory. Sprężyny utrzymują także ciężar pojazdu i tym samym utrzymują odpowiednio zamierzony prześwit.

Sprężyny budowa

Sprężyna jest wykonana ze zwijanego na gorąco drutu, poddawana później obróbce cieplnej. Na pracę sprężyny mają wpływ takie właściwości jak parametry drutu, ilość zwojów oraz ich gęstość. Sprężyny nie wymagają żadnej obsługi, takiej jak smarowania (w przypadku resorów), ponieważ nie dochodzi tam do tarcia.

Wymiana tarcz hamulcowych w zależnośco od producenta i modelu samochodu nie stanowi raczej trudnej czynności, jednak kluczowe jest wybranie odpowiednich tarcz pasujących do naszego samochodu. W ofercie naszego sklepu znaleźć można tarcze hamulcowe do większości samochodów osobowych i dostawczych dostępnych na rynku. Oferujemy tarcze wielu znanych i cenionych na rynku producentów, ale znajdziesz u nas również dobre tarcze hamulcowe producentów mniej znanych, których produkty wcale nie odbiegają jakością od tych znanych. 

Sprężyny zawieszenia są jednym z najważniejszych elementów układu zawieszenia każdego samochodu, odpowiadają za utrzymanie masy auta oraz tłumienie drgań podczas jazdy. 

Sprawnie działające sprężyny zawieszenia pomagają wydłużyć żywotność pozostałych elementów układu zawieszenia takich jak amortyzatory czy wahacze. 

Awaria sprężyn

Najczęstszą przyczyną jest pękanie sprężyn, zdarza się to dość często i możemy nawet o tym fakcie nie wiedzieć, ponieważ nie wpływa to w większym stopniu na prowadzenie się pojazdu. Przyczyną pękania sprężyn jest nadmierne obciążenie pojazdu oraz korozją sprężyn. Wymianę sprężyn najlepiej zlecić warsztatowi oraz wymieniać je parami. 

 

W Naszym sklepie znajdziesz zamiennik najlepszych producentów. Nasi doradcy doradzą wybrać najlepsze sprężyny do Twojego pojazdu.