Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Mieszek harmonijkowy sklep internetowy
- wybierz Mieszek harmonijkowy do swojego samochodu

Osłona przegubu to bardzo istotna część skrzyni biegów, której podstawowym zadaniem jest ochrona przed zanieczyszczeniami oraz zapewnienie utrzymania osmarowania na odpowiednim poziomie.Osłona przegubu wykonana w formie harmonijkowego gumowego stożka spełnia to zadanie w stu procentach. Jeśli chcecie Państwo zapobiec przedostawaniu się wody bądź innych zanieczyszczeń do środka musicie nie tylko kontrolować stan osłony, ale również zaopatrzyć się w nią biorąc pod uwagę wyłącznie produkt najwyższej jakości. U nas znajdziecie Państwo osłony przegubu, które z pewnością spełnią Wasze oczekiwania. Nasz sklep został przygotowany z myślą o tym, abyście mogli Państwo szybko i sprawnie znaleźć konkretny typ odpowiadający modelowi Waszego samochodu. Wystarczy skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki bądź od razu kliknąć w interesującą markę.

ona przegubu napędowego służy do ochrony przed takimi zanieczyszczeniami takie jak piach, woda czy kamienie. Osłona chroni także przed wyciekiem smaru z wnętrza przegubu.

Jak najczęściej dochodzi do uszkodzenia?

Osłona przegubu jest najczęściej gumowa, to najtańsze dostępne rozwiązania. Coraz częściej jednak stosuje się materiał nazywany termoplastem. Posiada on przewagę nad swoim tańszym zamiennikiem w kwestii wytrzymałości, ponieważ osłona „plastikowa” jest sztywniejsza i przez to odporniejsza na uszkodzenia.

Wymiana osłony przegubu

Warto pamiętać o regularnym kontrolowaniu stanu osłon przegubów, ponieważ gdy dojdzie do uszkodzenia osłony w krótkim czasie może dojść do uszkodzenia przegubu. Podczas wymiany osłony należy kierować się dobrej jakości zamiennikami tj. Löbro, Ruville, Original Imperium.