Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Przegub / zestaw sklep internetowy
- wybierz Przegub / zestaw do swojego samochodu

Przegub wału napędowego pełni niezwykle ważną funkcję w samochodzie. To od niego zależy odpowiednie łączenie części wałów napędowych, których osie przecinają się pod kątem. Taki przegub może pracować optymalnie tylko i wyłącznie wtedy, kiedy kąt znajdujący się między jedną a drugą osią łączącą wały nie przekracza 5 stopni. Tylko u nas znajdą Państwo najwyższej jakości przeguby wału napędowego wysokiej klasy. Dzięki nim tłumienie drgań łączonych elementów będzie wykonane efektywnie – co podniesie komfort użytkowania samochodu. Oferowane przez nas przeguby nie wymagają konserwacji, przez co są niezwykle trafionym wyborem. Mogą Państwo znaleźć u nas przeguby dla każdej marki samochodu w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Przegub napędowy element bez którego ciężko sobie wyobrazić jednoczesne kierowanie i napędzanie przedniej osi w pojazdach z przednim napędem.

Rola przegubów

Przegub odpowiedzialny jest za przenoszenie momentu obrotowego, montowany jest na półosi gdzie siła napędowa musi być przekazywana pod kątem. Takie rozwiązanie jest stosowane w pojazdach napędzanych przednią osią. W zależności od budowy zawieszenia i konstrukcji półosi stosuje się przeguby wykonane pod odpowiednim kątem ich pracy.

Kiedy wymienić przegub?

Wymianę przegubu napędowego najlepiej zlecić wyspecjalizowanemu warsztatowi. Najczęstszymi objawami uszkodzeń przegubów są metaliczne stuki podczas jednoczesnego skręcania i przyspieszaniu. Jest to objawa uszkodzonych przegubów zewnętrznych, natomiast jeśli podczas jazdy czujemy drgania nadwozia podczas jazdy, możemy przypuszczać, że zużyciu uległy przeguby wewnętrzne.