Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Wał napędowy sklep internetowy
- wybierz Wał napędowy do swojego samochodu

W naszej szerokiej ofercie znalazło się także miejsce na ważny samochodowy mechanizm, który służy do przenoszenia ruchu obrotowego ze skrzyni biegów aż do konkretnych mechanizmów napędowych. Jest nim wał napędowy. Mając świadomość, jak ważną funkcję pełni w całym układzie postaraliśmy się o to, by w naszym asortymencie oferowane były tylko najwyższej jakości wały napędowe. Tylko u nas dostaną Państwo wały napędowe do wszystkich marek. W odpowiedzi na potrzeby Klientów postaraliśmy się też o łatwe wyszukiwanie poszukiwanego produktu, a do tego oferowane przez nas wały napędowe, tak jak i inne części montażowe dostępne są w naprawdę okazyjnych cenach. Co więcej, mają Państwo do czynienia z naprawdę solidnie wykonanymi wyrobami z materiałów najwyższej jakości.

Wał napędowy służy do przekazywania momentu obrotowego z silnika umieszczonego z przodu pojazdu na koła tylne.

Budowa i działanie wałów napędowych

Wał napędowy jest wykonany z cienkościennej rury stalowej połączonej przegubami krzyżakowymi i wyposażoną w wielowypusty. Wał odpowiada za przekazywanie momentu obrotowego z przekładni głównej na tylny most napędowy. Zależnie od rodzaju przekazywania momentu obrotowego wały są różnie zbudowane, do przekazywania napędu z mostu napędowego bądź skrzyni biegów wykorzystuje się półoś napędową która przekazuje moment obrotowy bezpośrednio na piastę koła.;

Uszkodzenia wałów

Do uszkodzeń wałów napędowych dochodzi bardzo rzadko, takie elementy odpowiednio traktowane potrafią wytrzymywać nawet kilkaset tysięcy kilometrów. W samochodach sportowych czy terenowych ich żywotność jest znacznie skrócona, a to wszystko przez nadmierne obciążenie wału dużą mocą bądź w samochodach przeprawowych zmienne wychylenie oraz zanieczyszczenie krzyżaków wału napędowego.