Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Koło zamachowe sklep internetowy
- wybierz Koło zamachowe do swojego samochodu

W tym miejscu pragniemy Państwu zaproponować ważną część samochodu, jaką jest koło zamachowe. Jest to nic innego jak koło o naprawdę dużym momencie bezwładności. Wykorzystuje się je przede wszystkim do tego, by efektywnie, aczkolwiek krótkotrwale magazynować energię mechaniczną samochodu. Jeśli również i Państwo są zainteresowani zakupem tego prostego akumulatora mechanicznego, który swoiście gromadzi energię kinetyczną serdecznie polecamy koła zamachowe dostępne w naszej ofercie. Proponowane przez nas produkty można stosować dowolnie w mechanice, w prostych konstrukcjach – a przede wszystkim w nowoczesnych silnikach, co z pewnością Państwa interesuje najbardziej. Serdecznie polecamy nasze koła zamachowe – znajdą Państwo u nas modele wszystkich marek, jak też są one dostępne w wyjątkowo okazyjnych cenach.

Koło zamachowe służy do gromadzenia zapasu energii z wału korbowego silnika, dla poprawnej pracy silnika. Silnik nie wyposażony w takie koło nie byłby zdolny do pracy lub jego praca była by niepoprawna. Waga tego elementu musi być odpowiednio dobrana do danego silnika, zamontowanie zbyt ciężkiego koła powodowało by szybsze zużycie elementów skrzyni biegów, z kolei zbyt lekkie koło powodowało by trudność z ruszeniem na niskich obrotach.

Zalety posiadania sprzęgła dwumasowego

Zastosowanie koła dwumasowego w wysilonych jednostkach spalinowych było konieczne ze względu na wyrównoważenie stosunku przeniesienia odpowiednich obciążeń oraz zapewniania odpowiednio komfortu użytkowania. Popularny „dwumas” to nic innego jak połączenie dwóch lżejszych kół zamachowych, które są ze sobą złączone za pomocą tłumików drgań. Taka konstrukcja ma wiele zalet ale i również wad, jedną z nich jest dość delikatna konstrukcja tego elementu. Przy mocno obciążonym układzie napędowym koło dwumasowe szybko się zużyje. Na żywotność ma też wpływ jazdy kierowcy, częste szybkie ruszanie, oraz jazda na zbyt niskich obrotach silnika ma bezpośrednio wpływ na prace dwumasu. 

Oferta naszego sklepu internetowego obejmuje zarówno pojedyncze koła dwumasowe oraz kompletne zestawy z sprzęgłami, dociskami, łożyskami oraz elementami montażowymi. Korzystając z wyszukiwarki znajdującej się na stronie sklepu bądź bezpośrednio kontaktowanie się z naszymi doradcami możesz wybierać w wielu producentach kół zamachowych m.in. LuK, Sachs, Valeo.