Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Zestaw sprzęgieł sklep internetowy
- wybierz Zestaw sprzęgieł do swojego samochodu

Sprzęgło to jeden z najważniejszych elementów każdego samochodu. To dzięki niemu włączanie i rozłączanie napędu pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów pojazdu w ogóle jest możliwe. Sprzęgło skutecznie przenosi poprzez siłę tarcia, ruch obrotowy z wału silnika na wałek sprzęgłowy skrzyni biegów. Jeśli ktoś nie zadba o to, by w jego samochodzie funkcjonował porządnej jakości zestaw sprzęgła nie ma co liczyć na płynną jazdę. Państwo na pewno nie popełnią tego błędu, dzięki skorzystaniu z naszej wyjątkowo atrakcyjnej oferty! Tylko u nas wysokiej klasy zestawy sprzęgła do każdego modelu samochodu – niezmiennie w wyjątkowo niskiej cenie. Doradzamy też, który z nich najlepiej wybrać, dzięki czemu możemy gwarantować 100 % satysfakcje z zakupionego produktu.

Zestaw sprzęgła zawiera trzy podstawowe elementy: sprzęgło, docisk oraz łożysko. Sprzęgło odpowiada za przekazywanie momentu obrotowego z wału korbowego, tłumi też drgania powstające podczas ruszania bądź odpuszczania gazu. Docisk sprzęgła dba o to by z odpowiednią siłą dociskać tarcze sprzęgła do koła zamachowego. Podczas uszkodzenia docisku sprzęgła spada siła docisku tarczy, przez co sprzęgło zaczyna się ślizgać. Łożysko sprzęgła odpowiada za włączenie bądź wyłączenie sprzęgła.

Objawy zużycia

Obecnie produkowane samochody nie są już tak długowieczne jak np. stare dobre Mercedesy. Producenci w procedurze wymiany sprzęgła zalecają interwały na przełomie przebiegu 50-100 tysięcy kilometrów, jednak w większości przypadków dużo zależy od stylu jazdy kierowcy oraz w warunkach w jakich pojazd jest użytkowany (górzysty teren, miasto, trasy autostradowe, ciągnięcie przyczepy, dynamiczne ruszanie lub popularny chip tuning).

Objawami zużycia sprzęgła głównie są brak przyspieszania pomimo wzrostu obrotów silnika, szarpanie silnikiem przy przyspieszaniu, brak możliwości lub utrudniona zmiana biegów, twardy pedał sprzęgła.;

Wymiana sprzęgła

Po stwierdzeniu zużycia sprzęgła w naszym samochodzie, oprócz znalezienia odpowiedniego warsztatu, warto pomyśleć o odpowiedniej jakości zestawu sprzęgła, które posłuży nam na wiele tysięcy kilometrów. Zestaw sprzęgła należy wybrać nie tylko taki by pasował do naszego silnika, lecz skupić się także na wyborze odpowiedniej firmy – tutaj warto skorzystać z takich producentów jak Valeo, LuK, Sachs.