Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Sprzęgło / części montażowe sklep internetowy
- wybierz Sprzęgło / części montażowe do swojego samochodu

Dwumasowe sprzęgła są standardem w nowoczesnych silnikach diesla, ale można je spotkać także wśród silników benzynowych. Dzięki bogatemu asortymentowi naszego sklepu staramy się odpowiadać na zwiększające się zapotrzebowanie w tej dziedzinie.

Czym jest takie sprzęgło?

Dwumasowa wersja sprzęgła jest wymagana przy kołach składających się z dwóch mas: pierwotnej i wtórnej. Skomplikowana konstrukcja umożliwia znacznie lepsze osiągi niż w przypadku standardowej wersji kół. Dwumasa połączona jest z rozrusznikiem, wałem korbowym, łożyskami osiowymi i promieniowymi, a pomiędzy obiema masami znajduje się tłumik drgań. Z kolei samo sprzęgło składa się z 3 elementów: tarczy, docisku oraz wyprzęglika centralnego (w niektórych przypadkach z łożyska wyciskowego; zależy to od modelu samochodu).

Zalety posiadania sprzęgła i koła dwumasowego

Silniki z dwumasą poprawiają komfort podczas jazdy autem dzięki płynniejszej pracy. Nie powodują drgań przy niskich obrotach, a także całkowicie eliminują szarpnięcia w trakcie redukcji biegu. Sprzęgło dwumasowe odgrywa tutaj najistotniejszą rolę. Istnieje jeszcze inna, nie mniej ważna zaleta posiadania takiego zestawu: skrzynia biegów zostaje odciążona, co przekłada się na wydłużenie jej żywotności.

Nasza oferta

Posiadamy sprzęgła dwumasowe dla wszystkich mniej lub bardziej popularnych marek samochodów, takich jak Audi, BMW, Mercedes, Kia czy Volvo i pozostałych. Wybierając konkretnego producenta na naszej stronie internetowej, otworzy się panel z modelami aut. Szeroki wybór pozwoli dobrać sprzęgło dwumasowe idealnie pasujące do posiadanego pojazdu.

Nasze części zamienne są fabrycznie nowe i bardzo wytrzymałe. Zamówienia realizujemy w najkrótszym możliwym terminie.

Udostępniane u nas sprzęgła należą do jednych z najtańszych na rynku. Zachęcamy do przyjrzenia się naszym propozycjom sprzedażowym. Zakupów można dokonać bezpośrednio na stronie, a w przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Z przyjemnością przybliżymy szczegóły oferty i doradzimy najkorzystniejszy wybór.