Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Sonda lambda sklep internetowy
- wybierz Sonda lambda do swojego samochodu

Sonda Lambda jest to czujnik, który odpowiada za pomiar oraz utrzymywanie zamierzonej mieszanki paliwowo-powietrznej w silnikach wyposażonych w katalizator. Pomiar odbywa się przez galwaniczny czujnik z elektrolitem w stanie stałym, aby zapewnić bezpieczeństwo przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z okolic silnika czujnik pokryty jest ceramiczną obudową.

Jak działa Sonda Lambda?

Sonda wkręcona jest w układ wydechowy przed katalizatorem, część pomiarową opływają spaliny. Czujniki osiągają prawidłową pracę w temperaturze wynoszącej 350°C, dlatego dla poprawnej pracy i szybkiego osiągnięcia temperatury sondę wyposażono w specjalny grzejnik. Po osiągnięciu określonej temperatury czujnik przepuszcza tlen znajdujący się w spalinach. Jeżeli tlenu jest więcej, tym napięcie jest mniejsze, i tak np. 0,2V oznacza ubogą mieszankę, natomiast 0,8V oznacza mieszankę bogatą.;

Jaką sondę wybrać?

Wybierając sondę powinniśmy zwrócić uwagę na renomowanych producentów tj. NGK, Bosch, Denso, Delphi. Takie sondy zapewnią nam bezawaryjną jazdę oraz długie użytkowanie.