Masz pytania? Zadzwoń 530 039 501, 15 842 79 31
godziny pracy: pon. - pt. 8.00 - 18.00 sob. 8.00-14.00
    Jesteś tutaj:
  1. Marki samochodów

Akumulator sklep internetowy
- wybierz Akumulator do swojego samochodu

W samochodach osobowych najczęściej spotykanym rodzajem akumulatorów są akumulatory kwasowo-ołowiowe, które wykorzystuje się do rozruchu silnika spalinowego. Akumulator to niezbędne wyposażenie wszystkich współczesnych samochodów napędzanych silnikami spalinowymi. Niestety jest to ten element pojazdu, który dość szybko się zużywa – co oczywiście w dużym stopniu zależy od sposobu eksploatacji auta – i który co pewien okres czasu musimy wymienić na nowy. Statystyczny akumulator ma średnią żywotność nie dłuższą niż 4-5 lat, choć na rynku znaleźć można także modele charakteryzujące się większą sprawnością działania i przypisaną im dłuższą żywotnością. Jeśli szukasz nowego akumulatora do swojego samochodu, zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszego sklepu, obejmującą akumulatory różnych marek, o różnej pojemności i ewentualnie o dodatkowych, przydatnych funkcjach związanych z ich obsługą.

Akumulator w samochodach jest istotną rzeczą, przypominamy sobie o tym gdy dojdzie do jego awarii. Najtrudniejsze warunki dla akumulatora to nadmiernie niska temperatura, zimą akumulator jest dużo bardziej narażony na wyładowanie niż latem. Krótkie odcinki pokonywane autem także nie służą, ponieważ alternator nie zdąży odpowiednio naładować akumulatora.

Akumulatory w autocraft24.pl

Budowa akumulatora

Akumulator składa się z: 

- Obudowy, która służy do obudowania i zamknięcia zestawów płytowych, obudowa jest wykonana z kwasoodpornego materiału 

- Ogniwa, są to zestawy połączonych płyt dodatnich i ujemnych oddzielonych separatorami. Płyty dodatnie i ujemne są ułożone w osobnych ogniwach, jedno ogniwo wytwarza około 2V napięcia. Do zapewnienia napięcia 12V będzie potrzebna ilość 6 ogniw. 

- Separator, element służący do izolacji między płytami dodatnimi a ujemnymi. Uszkodzenie tego elementu spowoduje zwarcie między płytami i uszkodzenie Naszej baterii. Powierzchnia separatora jest porowata, a to wszystko dla zapewnienia jak najlepszego przepływu prądu. 

- Elektrolit, obie płyty zanurzone są w roztworze kwasu siarkowego, służy on do aktywacji materiału czynnego i przewodzenia prądu między nimi.;

Wymiana akumulatora

Przy zakładaniu nowego akumulatora należy pamiętać o oczyszczeniu klem przewodów oraz oczyszczeniu jego podstawy mocującej. Przy kupnie akumulatora warto dobrać akumulator wg zaleceń producenta dla Naszego pojazdu, zapewni Nam to bezawaryjną i dłuższą eksploatację. Warto dodatkowo sprawdzić czy Nasz alternator odpowiednio ładuje akumulator, ponieważ brak ładowania bardzo szybko rozładuje nowo zakupiony akumulator.